29.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Souboj týmů na vrchu tabulky ovládl tým Luštěnic

8

Luštěnice a Poříčí nad Sázavou. První dva týmy v tabulce. To nám nabídlo 29. kolo středočeské 1.A třídy. Ovšem průběh tohoto šlágru kola a možná i jara byl daleko jiný, než si nejspíše většina lidí představovala.

Rány

Už od úvodu utkání se 50 přihlížejících díváků mělo možnost dívat na aktivní výkon hostů. Diktování tempa hry tedy bylo v režii Poříčí a jak je u Luštěnic zvyklé, tak se soustředili na kompaktní defenzívu a na následné rychlé protiútoky.

Ovšem obrana hostů hořela a v 15. minutě se po rychlém brejku dokázal prosadit Ladislav Hlaváček, jenž otevřel skóre.

To ale nebylo vše, jelikož otevřené obrany využili domácí znovu v 29. minutě a opět se prosadil Hlaváček, jenž navýšil vedení na dvoubrankové.

Po zbytek poločasu jsme se již další branky nedočkali, což znamenalo poločasový stav 2:0.

Hattrick

Do druhého dějství museli jít hosté o dost lépe a s větší odvážností, jelikož si přinesly z prvního poločasu dvoubrankové manko. Ovšem šancí nikterak mnoho si nevytvořili a pouhá jedna, která z této útočné aktivity vznikla, tak brankáře Januru nepřekvapila.

Naopak se slavilo na druhé straně, kdy v 82. minutě přidal třetí branku v utkání Ladislav Hlaváček a tímto dokonal hattrick.

Také tato branka byla posledním důležitým momentem utkání, které tedy skončilo jasným výsledkem pro domácí Luštěnice.

TJ Sokol Luštěnice
Jakub Pleško: Hosté byli sice celý zápas aktivnější, snažili se hrát s balónem a diktovat tempo hry. My jsme ale dobře bránili a čekali na rychlé protiútoky. V prvním poločase si hosté nevytvořili žádnou velkou šanci, zato my jsme dvakrát využili jejich otevřené obrany. Za celý druhý poločas si hosté vytvořili jen jednu šanci, kterou neproměnili, a tak jsme přidali z brejku ještě jednu branku.

Z. Janura [-] - L. Hlaváček [-] , O. Fišer [-] , S. Hrynčuk [-] , O. Mísař [-] , J. Grus [-] , Š. Hlaváček [-] (76. M. Novák [-] ) , J. Grus [-] , M. Hůlka [-] , P. Pavlíček [-] , V. Horák [-] (72. T. Hrdlička [-] )