26.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Lysá v plné síle nedala Pšovce žádnou šanci

8

Lysá nad Labem hostila v 26. kole svého souseda v tabulce, a to Pšovku Mělník. Lysá k domácímu utkání zajížděla v plné sestavě a to je také jedním z důvodů předvedeného výkonu a tempa, které domácí nastolili. Totiž právě na Pšovku by díky výhře ztráceli již pouhý bod.

Opatrný start

Úvod utkání byl ve znamení pomalého startu, který nám obě mužsta nabídla.

První váznější šanci si vyprodukovali domácí, když hosté neuhlídali forvarda domácích, který se ocitnul uprostřed pokutového území úplně osamocen, ale špatné zpracování a koncovka nenadělila domácím tolik chtěné vedení.

Odpověď měla připravenou ale i Pšovka, která během prvních pětačtyřicetiminut dokázala vyprodukovat dvě slibné šance, ale v obou případech chyběla potřebná přesnost a trochu toho štěstí.

Šance se ale chytili domácí a ve 31. minutě, kdy ve středu pole vybojoval míč Schneiberg, který následně postupoval úplně osamocen a z hranice šestnáctky se trefil přesně do horního růžku, 1:0.

Po této brance se již nic závážného nestalo a po uplynutí 45 minut odpískal rozhodčí Říčica konec prvního dějství.

Hrubky

Počátek druhého dějství byl opět ve znamení opatrné hry, kterou obě družstva produkovala. Ovšem zlom přišel v 54. minutě, kdy se po velké hrubce v obraně hostů dostal do šance Janda a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Bohužel pro hosty přišla velmi podobná situace o 7 minut později, kdy se opět po chybě v obranných řadách mělnického celku dostal do šance Kříž a rozhodl o definitivním vítězi toho utkání.

Po zbytek herního času se spíše dohrávalo a to znamená 3 důležité body pro lysský Slovan.

FK Slovan Lysá
Matěj Branec: Po dlouhé době jsme zažili klidný zápas a zaslouženě jsme vyhráli. Kontrolovali jsme hru a nevyužili ještě pár šancí a soupeř prakticky nevystřelil na bránu. Bylo znát, že jsme se sešli konečně v plné sestavě.

FK Pšovka Mělník
Jan Studený: Mrzí mě, že se v takhle důležitých utkáních nedokážeme více vyhecovat a víc zabojovat. Body jsme domácím odevzdali moc lehce.

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Řičica Jiří - LAŠTOVIČKA Stanislav, MAREŠ Bohumil.