8.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vysoká výhra! Libodřice - Cerhenice 4:0

11

Volební místnost se v Libodřicích uzavřela ve 2 hodiny, logicky tak pozornost celé vesnice převzal domácí zápas jejich výběru. Libodřice přivítaly Cerhenice. Zajímavé nabídlo čtyři branky a červenou kartu. Jak se zápas vyvíjel?

Znovu Škopek

Od první minuty bylo zjevné, že domácí chtějí zvítězit. I přes řadu nepřesností se tým Libodřic snažil vstřelit první gól. Tlak domácích postupně vyústil v první branku. V 17. minutě rozčísl volební odpoledne střelou domácí Batelka. 1:0

Branka domácím umožnila kombinovat a hrát s nižší mírou nervozity, což se podařilo přetavit ve více branek.

28. minuta patřila domácímu fantomovi Pavlovi Škopkovi. Vstřelil první branku v zápase, aby o 10 minut později trefil druhý zásah. Poločas tak skončil 3:0 pro domácí skvadru.

Bylo jasné, že ten, kdo vstřelí další branku, vyrazně napoví, kam bude zápas směřovat.

Šance a červená

Oba trenéři udělali do druhého dějství změny. Domácí Adam Baško poslal do hry Františka Krejčího, zatímco hosté okysličili sestavu Charouzkem a Čerychem.

Snaha domácích o vstřelení čvrtého gólu byla enormní.

Okénka v obraně se hostujícímu týmu potrestat nepodařilo. Buď naráželi na dobře chytajícího Škočdpoleho, nebo byl v cestě výborně bránící Němec. Dlouho se skóre neměnilo. Oba týmy se snažili o překvapivá řešení, ale jako by ani jednomu z týmu v tu chvíli nebylo dáno. Kaňku na pěkném zápase udělalo zranění domácího Škopka, kterého musel nahradit Lanc.

Pasáž, kdy se šance přelévaly na obě strany, ukončil až v 76. minutě Josef Košík. Jedenatřicetiletému hráči domácích se povedlo zvýšit už na 4:0, čímž definitvině pohřbil snahy Cerhenic na bodový zisk.

Statisticou tečku za utkáním udělal hostující Doubek, který se v 80. minutě, po druhé žluté kartě, poroučel ze hřiště. Ani v zhruba desetiminutové přesilovce se však neudálo nic podstatného a zápas tak skončil 4:0 pro Libodřice.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: V dnešním utkání jsme chtěli konečně bodovat na domácím hřišti a podle toho vypadal i náš výkon. Kluci od začátku bojovali, a i když bylo ve hře mnoho nepřesnosti, dostávali jsme soupeře pod tlak a vytvářeli si šance. První poločas jsme okořenili třemi góly. V druhé půli se obraz hry nijak nezměnil. Chtěli jsme přidat další branky, a tím nám vzadu vznikali okénka, do kterých soupeř hrozil z protiútoku. Nakonec jsme vstřelili ještě jednu branku a utkání po zásluze vyhráli. Dekuju klukům za přístup k utkání, jsou to pro nás hodně důležité body do tabulky.

P. Skočdopole [-] - P. Škopek [-] (68. L. Lanc [-] ) , J. Košík [-] , M. Matějka [-] (46. F. Krejčí [-] ) , M. Hovorka [-] , M. Beníšek [-] , L. Pohanka [-] , V. Patočka [-] , F. Šafránek [-] , P. Batelka [-] , T. Němec [-]

Olympia Cerhenice
I. Procházka [-] - M. Novotný [-] , K. Charouzek [-] , O. Vajda [-] , J. Kuchař [-] , L. Slezák [-] (46. J. Čerych [-] ) , O. Puk [-] , M. Škopek [-] (46. P. Charouzek [-] ) , J. Puk [-] , M. Doubek [-] , M. Kaše [-]

ŽK: 4. M. Doubek , 5. J. Kuchař , 30. L. Slezák , 54. M. Kaše . ČK: 80. M. Doubek .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - MLÁZOVSKÝ David (N), SEMERÁD Josef (N).