7.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vedoucí Stará Hlína veze tři body z Popelína, o výhře rozhodli Benda s Maruškou

30

Fotbalisté Staré Hlíny zvítězili v 7. kole Okresního přeboru 2:0 na půdě Popelína. O výhře rozhodli hosté už v 11. minutě, když se trefil Benda. Pojistku přidal deset minut před koncem řádné hrací doby Maruška. Hosté jsou v letošní sezoně zatím bez porážky, domácí oproti tomu dál okupují poslední příčku tabulky.

Jedinou branku poločasu obstaral Benda

V sobotu 01.10.2022 zavítala Stará Hlína k dalšímu mistrovskému utkání do Popelína. I přesto, že se domácí celek nachází na samém chvostu průběžné tabulky, očekával favorit ze Staré Hlíny náročný zápas. Utkání se odehrávalo za stálého deště což se projevilo i na hrací ploše, která byla místy blátivá. Hosté se s touto skutečností hůře srovnávali a na jejich hře to bylo vidět. Hráčům Staré Hlíny se vkrádala do kopaček nepřesnost při kombinaci a tak se spíš odehrávalo bojovné utkání. Kombinace nepřesné hry a terénu se projevila hlavně v zakončení, kdy hosté zahodili nespočet gólových příležitostí. I tak se dokázali v 11. minutě zásluhou Miroslava Bendy prosadit, který v samostatném úniku obstřelil domácího brankáře. Jelikož Popelín své dvě velké šance nevyužil, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Stará Hlína si připisuje vydřené tři body

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první, kdy hosté zahazovali jednu šanci za druhou a domácí se snažili hrozit z brejků, které však hostující obrana dokázala likvidovat. Rozhodnutí přišlo až v 80. minutě, kdy hostující Tomáš Maruška utekl popelínské obraně a svůj únik zakončil přesně. Tím stanovil výsledek utkání na konečných 2:0 pro Starou Hlínu.

SK Popelín 1932
J. Kadlec [-] - J. Roh [-] , L. Severa [-] , P. Neuber [-] , T. Mach [-] , R. Stejskal [-] - A. Svoboda [-] , M. Pelej [-] - Z. Vaníček [-] , M. Pokorný [-] , M. Bezděk [-]

FK Stará Hlína
P. Žižka [-] - J. Meškan [-] , P. Šauer [-] , D. Širhal [-] , M. Šauer [-] - R. Chmátal [-] , M. Hladílek [-] , M. Vonka [-] , V. Hadač [-] - J. Hrbek [-] , M. Benda [-]

ŽK: 49. M. Bezděk , 52. D. Švarc - 47. T. Maruška , 90. D. Širhal .
Hráči zápasu: M. Benda , T. Maruška .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: MAŇHAL ING. Jan - TOMEČEK Josef, PODHRÁZSKÝ Miroslav.