7.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Novosedly si s chutí zastřílely, Kunžaku nadělily bůra

3. E. Vohák (p.) , 30. O. Šrom , 47. O. Šrom , 50. E. Vohák (p.) , 86. M. Michal - 22. P. Hynek , 52. P. Hynek
30

Fotbalisté Novosedel zvítězili v utkání 7. kola Okresního přeboru vysoko 5:2 nad Kunžakem a polepšili si v tabulce na šestou pozici. Dva góly domácího týmu obstarali Vohák a Šrom, po jednom přidal Michal. Dva čestné úspěchy kunžackého souboru vsítil Hynek.

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš: Na velmi těžkém terénu se hrál celkem pohledný fotbal. Začali jsme dobře, když ve třetí minutě byl v pokutovém území faulován Vohák a sám postižený penaltu proměnil. Ve 22. minutě hosté vyrovnali, ale za dalších osm minut jsme opět vedli, když po ráně Voháka na brankové čáře dorážel Šrom. Úvod druhého poločasu se nám povedl znamenitě. Napřed dal svůj druhý gol Šrom a v 50. minutě byl při úniku faulován Vohák a tentokrát penaltu proměnil Mazanec. Za další dvě minuty hosté snížili na 4:2, když se po přiznaném rohu trefil hlavou Hynek a dal také svůj druhý gol v zápase. Po rušném začátku druhé půle se brankové hody zastavily, ale šance měli hráči na obou dvou stranách. Napřed mohli snížit hosté, když jejich centrovaný balon propadl na malém vápně, ale zcela volný Ronin z velmi dobré pozice překopl. Na naší straně měl velkou příležitost Trachta, který šel sám na golmana, kterého přehodil a míč se lehce otřel o břevno. Ke konci zápasu jsme vinou zranění museli prostřídat a dostali jsme se trochu pod tlak, ale ke konci zápasu se po úniku ze strany krásně k tyči trefil Míra Michal a pečetil naše vítězství 5:2. Po dvou porážkách jsme rádi, že jsme opět naplno bodovali. Teď nás čeká velice těžký zápas ve Stráži. kde domácí budou favoritem, ale my se budeme snažit jim tento duel co nejvíce znepříjemnit.

M. Malý [-] - J. Kypta [-] , P. Šafránek [-] , P. Kreim [-] , J. Marsa [-] - M. Michal [-] , M. Huboňa [-] , J. Mazanec [-] , O. Šrom [-] - D. Kroupa [-] , E. Vohák [-]