10.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

25

Dubenec - Fotbalisté Dívčic v 10. kole III. třídy porazili doma Bavorovice 3:0. Branky padaly až po pauze, kdy se krátce za sebou prosadil domácí útočník Vladimír Valenta a zkompletoval hattrick. Domáci rozhodli o svém vítězství a třech bodech do tabulky během poslední půlhodiny zápasu.

První poločas branku nepřinesl

Program desátého kola III. třídy pokračoval duelem tabulkových sousedů mezi Dívčicemi a Bavorovicemi. Že domácí nečeká lehký zápas, ukázala hned první minuta. Z rozehrávky putoval míč za obranu na Vokurku, pozorný domácí brankář ovšem vyběhl včas. Míč se od té doby přeléval ze strany na stranu, hrálo se vysokém tempu, což vedlo k řadě nepřesných přihrávek. Nejvážnější situace v první půli se odehrála ve 27. minutě. Míče se zmocnil Valenta, který trefil pouze boční síť. Závěr poločasu patřil Bavorovicím, vyloženou šanci si však nevypracovaly.

Domácí berou všechny body

Dívčice rozhodly o osudu utkání po hodině hry. V 61. minutě se po centru z pravé strany dostal k odraženému míč Vazač, který posunul na Vladimíra Valentu, jenž přízemní střelou otevřel skóre utkání. O dvě minuty později se domácí mohli radovat znovu, ale Špán trefil jen vyběhnuvšího Sýkoru. V 84. minutě aktivní Hezoučký zavezl míč na střed hřiště, vybídl Vladimíra Valentu, který se trefil k pravé tyči – 2:0. Definitivní tečku za zápasem udělali svěřenci Zbyňka Maňhala v 86. minutě. Zkušený Hezoučký našel mezeru v hostující obraně a vyslal do úniku Vladimíra Valentu, který si obhodil brankáře a zvyšoval na 3:0 do odkryté branky. I přes nepříznivý stav hosté nesložili zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Ke konci zápasu už se nehrál příliš pohledný fotbal. Sudí často přerušoval hru, udělil několik žlutých karet a vstoupilo do toho několik střídání na obou stranách.

TJ Mír Dívčice
Jan Valenta (hráč): Vítězství proti Bavorovicím nebylo hladké ani náhodou, jak ukazuje výsledek. Věděli jsme, že nás čeká zkušený tým, který sází hlavně na zkušeného Vokurku. Prvních dvacet minut nám trochu trvalo, než jsme se dostali do tempa. Každopádně jsem rád, že jsme přečkali poločas. Ve druhé půli jsme měli hru víceméně pod kontrolou. Důležité bylo, že jsme přidali ještě dvě branky ke konci. Hráči nechali na hřišti všechno a podali slušný týmový výkon.

J. Vališ [-] - J. Valenta [-] , O. Šťastný [-] , V. David [-] , Š. Hájek [-] , L. Waldhauser [-] - J. Špán [-] , Š. Vazač [-] , V. Valenta [-] , P. Hezoučký [-] , L. Tvrzický [-]