10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Mýto doma přetlačilo Volduchy

7. S. Mackovič , 43. J. Šmíd (p.) - 19. L. Straka
17

V rámci 10. kola přivítalo Mýto na svém hřišti Volduchy. Domácím zajistil již v 7. minutě vedoucí gól Mackovič. Hosté poté zapnuli a v 19. minutě srovnali na 1-1 po brance Straky. Volduchy byly v prvním poločase lepším týmem, ale několik dalších vyložených šancí neproměnily. Ve 43. minutě zfauloval jeden z hostujících hráčů v pokutovém území protihráče a rozhodčí přisoudil Mýtu penaltu. Tu proměnil Šmíd a poslal domácí do vedení. Po přestávce už se hrála víceméně vyrovnaná hra a Mýtu se podařilo jednogólový náskok ubránit. Domácí se po výhře posunuli na 13. místo, Volduchy jsou osmé.

3 góly v první půlce

Již v 7. minutě se domácí prezentovali pěknou kombinací, nejdříve došlo k přečíslení hráčů soupeře ve středu hřiště, poté se jeden z hráčů Mýta nacentroval ze strany do vápna, kde se na zadní tyči objevil Mackovič a hlavou otevřel skóre zápasu. Vedení Mýta však netrvalo dlouho. Po chybné rozehrávce domácí obrany se do skvělé šance dostal hostující L. Straka a přesnou střelou vyrovnal na 1-1. Volduchy byly od 30. minuty jasně lepší týmem, soupeře snadno přehrávaly a vytvořily si několik vyložených šancí, které ovšem neproměnily. Domácím dvakrát pomohla tyč a ve dvou případech ještě skvěle zasahoval gólman. Ve 43. minutě se jeden z hráčů Volduch provinil v pokutovém území faulem a sudí odpískal penaltu. K míči se postavil Šmíd a vstřelil gól na 2-1.

Po přestávce už se hra více vyrovnala

Volduchy měly i po přestávce více ze hry, ale už se nedostávaly do tolika šancí jako v prvních 45 minutách. Mýto hru postupem času vyrovnalo a počínalo si velmi dobře v obranné fázi. Na těžkém terénu bylo k vidění mnoho soubojů o míč a hráči se nebáli přitvrdit. V 77. minutě to však přehnal s agresivitou domácí Šmíd a po zásluze dostal žlutou kartu. V 85. minutě zase viděl žlutou kartu za nešetrný zákrok hostující L. Straka. Volduchy svoje šance neproměnily a posledních 15 minut už se zápas spíše dohrával. Mýto udrželo těsný náskok a po delší době si připsalo 3 body, díky kterým se odlepilo z posledního místa, kde ho vystřídaly Radnice.

TJ Slavoj Mýto B
Milan Huml, trenér: Za mě to dnes nebyl moc hezký fotbal, bylo to spíš hodně ubojované, velkou roli v tom samozřejmě hrál i těžký terén. Nám se podařilo po pěkné akci vstřelit vedoucí gól, ale hosté velmi rychle vyrovnali. Za stavu 1-1 jsme přežili klinickou smrt, kdy soupeř několik vyložených šancí neproměnil, dvakrát nás zachránila tyč a několikrát nás podržel skvělými zákroky brankář. Druhá půle už byla vyrovnanější, soupeř si ještě vytvořil nějaké šance, ale už nebyl tak nebezpečný jako v prvním poločase. My jsme po celý druhý poločas bojovali a velmi dobře bránili, což se nám nakonec vyplatilo a výsledek už jsme udrželi do konce zápasu.

J. Dvořák [-] - R. Lang [-] , M. Lenk [-] , M. Melka [-] , T. Vonášek [-] - R. Chvála [-] (77. P. Nový [-] ) , P. Bejček [-] , P. Zbuzek [-] (46. D. Kocna [-] ) , D. Hlaváček [-] (81. K. Dongres [-] ) - J. Šmíd [-] (77. Š. Končal [-] ) , S. Mackovič [-]