12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

24. J. Horník - 6. D. Kasl , 83. L. Sobolík , 88. D. Tůma (p.)
29

Stříbro se výkonnostně zvedá a začíná se to projevovat také ve sbírání bodů. Nyní si parta z tachovska přijela pokusit se získat body ze Lhoty, která byla v té době na třetí pozici krajského přeboru. Předposlední celek soutěže zde nakonec překvapil a po zásluze vyhrál.

Již v úvodu zápasu zasadil Lhotě první úder Daniel Kasl, který dostal na středu domácí obrany nabídku, prosmýkl se mezi stopery a na vybíhajícího Bláhu vyzrát střelou na zadní tyč. Lhota se dopředu tlačila, ale získávala možnost ke skŕování spíše po standardních situacích. A jedna z nich také vyšla. Jakub Horník zahrával rohový kop na přední tyč ve 24. minutě, jeho spoluhráč šikovně utrhl obránce z první tyče, kam se složitě přes kupu těl dostával brankář Stříbra a míč skončil v síti - 1:1. Ve zbytku poločasu se domácí snažili o překlopení skóre na svou stranu, ale Stříbro velmi dobře bránilo, bylo důraznější na míči a tím v podstatě i lepší na hřišti.

Tato hra se pak přesunula i do druhého dějství, v němž se začínalo více bojovat o kažný metr, hosté začínali být více aktivnější k získávání míčů a taktéž hrozili vstřelením nějaké branky. Jenže všechno mohl v 74. minutě rozhodnout Švehla, který zahodil 99% šanci, ve které místo přesnosti volil na malém vápně sílu a branku o kousek přestřelil.O deset minut později bylo ale vše naopak. Do vedení se znovu dostalo Stříbro, a to zásluhou Lukáše Sobotíka, který byl na konci trasy centru a sklepnutí před Bláhovu bránu. A jelikož se domácím nepodařilo rychle zareagovat, dostali se kluci z Baníku do dalšího protiútoku, po němž se pískala penalta za faul domácího Diviše a tu proměnil Dominik Tůma, přičemž někteří jeho spoluhráči raději stáli otočení zády ke lhotské brance, nebo v modlitbách klečeli na zeleném pažitu. A když stejné příležitosti o minutu později nedokázali využít domácí, když Kotrnoch z penalty mířil vedle tyče, rozhodlo se tímto nepřesným kopem o výsledku celého zápasu.

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér: Došlo na nás, nedělám z toho tragédii. Prohrálo se, ale spíše mě mrzí jakým způsobem. Neříkám, že jsme na Stříbro jasně měli, hosté hráli vážně dobře, ale chybělo nám to srdíčko. Nenastoupili jsme do zápasu s vítěznou náladou a ono se to pak v průběhu už těžko mění. Soupeř bojoval o každý metr, nevypustil žádný souboj a jezdil po zadku a to vlastně rozhodlo. V několika úsecích zápasu byli lepší, zejména v první půli, kdy jsme dali šťastný gól přímo z rohu. Chtěli jsme to po pauze změnit, ale moc se toho nezměnilo, až na tutovku Švehly, který bohužel přestřelil a kdo ví, jak by pak zápas dopadl. My pak dostali dva góly a jelikož jsme hned z následné penalty nesnížili, bylo rozhodnuto. Chyběla nám v tomto zápase bojovnost a tedy škoda, že jsme vítěznou sérii nenatáhli na pět zápasů.

TJ Baník Stříbro
Luboš Zaoral, trenér: Pro nás obrovsky cenné vítězství z venkovního utkání, navíc se soupeřem, který domácí zápasy jen tak neprohrává... Pro nás by toto vítězství mělo být takovým odrazem do zbývajících zápasů podzimní části, které nás čekají. Určitě nás těší i předvedená hra, nasazení hráčů, na hřišti kluci nevynechali žádný ze soubojů a odměnou jim je důležité vítězství... Teď už se zase soustředíme na nejbližší domácí utkání proti Černicím, ve kterém nám půjde zase o všechno.

V. Bláha [-] - T. Diviš [-] (88. J. Eliášek [-] ) , J. Šroubek [-] , J. Kohout [-] , M. Kouřil [-] - O. Kotrnoch [-] , J. Horník [-] , P. Suda [-] (88. V. Sulek [-] ) , A. Vlček [-] - M. Švehla [-] , D. Křížek [-] (61. J. Jaroušek [-] )

I. Locker [-] - M. Vyšín [-] , O. Pavlas [-] , J. Benedikt [-] (78. P. Kasl [-] ) , R. Dyk [-] , D. Kasl [-] (53. M. Vyšín [-] ) , P. Demjan [-] , Z. Pašek [-] (90. M. Haas [-] ) , D. Tůma [-] (90. A. Ferdinandy [-] ) , L. Sobolík [-] , J. Kolena [-] (90. J. Pospíchal [-] )

ŽK: 26. J. Kohout , 52. M. Švehla , 61. A. Vlček , 87. T. Diviš - 37. R. Dyk , 59. L. Sobolík , 89. M. Vyšín .
Hráči zápasu: P. Demjan , O. Pavlas .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: BOGDAN Gabriel - MUDRA Zdeněk, ADÁMEK Filip.