9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Horažďovice doma nezaváhaly

17

První poločas moc fotbalové krásy nenabídl, a tak byl stav po 45 minutách 0-0. Po přestávce se hra výrazně změnila a diváci se dočkali hned 5 gólů. Horažďovice využily herní převahu a nasázely soupeři čtyři góly. Díky vítězství 4-1 se domácí vyhoupli na třetí pozici, zatímco Strážov klesl na 10. příčku.

První poločas bez branek

Domácí byli od začátku utkání aktivnější, rychle si vyměňovali krátké přihrávky, kombinovali a soupeře celkem snadno přehrávali, k vyloženým šancím to ovšem nevedlo. Útočné náznaky domácího týmu většinou končily ve finální fázi, kde chyběla potřebná přesnost. Strážov hrál po celý první poločas zataženě a jen obtížně překonával dobře fungující obranu Horažďovic. Ve 29. minutě zfauloval protihráče hostující Kološ a rozhodčí neváhal udělit žlutou kartu. Poté si domácí vypracovali obrovskou šanci ke skórování, ale selhali v zakončení. Ve 43. minutě zajel do protihráče domácí Jůda, za což dostal žlutou kartu. První poločas bohužel moc fotbalové krásy nenabídl, a tak se šlo do šaten za stavu 0-0.

Po přestávce 5 gólů

Do druhého poločasu přidali domácí lepší pohyb a větší nasazení. V 54. minutě se po krásné akci dostal k míči domácí Karásek a otevřel skóre utkání. Domácí branka nakopla a v 68. minutě už to bylo o dva góly, když se prosadil Jůda. V druhé půlce se mimo jiné na hřišti odehrálo více ostřejších soubojů a rozhodčí byl nucen udělit několik karet. V 80. minutě se objevil ve výborné pozici domácí útočník Šabek a zvýšil už na 3-0. V 82. minutě se hosté dočkali snížení, když se trefil Hryhorak. Horažďovice přidaly pojistku v 88. minutě, kdy znovu skóroval Šabek a upravil skóre zápasu na 4-1. Díky vítězství se domácí vyhoupli na třetí pozici, zatímco Strážov klesl na 10. příčku.

FK Horažďovice
Michal Šedivý, trenér: Po třech kolech bez výhry jsme chtěli tentokrát naplno bodovat doma proti nebezpečnému Strážovu. Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším týmem a většina 1. poločasu se odehrávala na polovině hostujícího celku. Výsledkem byla 1 neproměněná gólová šance a nespočet náznaků šancí na vstřelení gólu. Poločas skončil ale 0:0 a za tohoto stavu se šlo do kabin. V 2. poločase jsme pokračovali ve stejné hře, snažili jsme se Strážov udolat dobrým pohybem a odměnou nám byly postupně vstřelené 4 góly do branky hostů, kteří pouze zkorigovali výsledek na konečných 4:1. Příští týden hrajeme opět doma, kdy v neděli přivítáme mužstvo z Pačejova.

J. Forman [-] - F. Marc [-] (52. J. Karásek [-] ) , J. Šimsa [-] (33. J. Kodýdek [-] ) , M. Šedivý [-] , T. Jůda [-] , A. Rojt [-] (71. J. Reindl [-] ) , M. Mlnařík [-] , J. Pavlík [-] , O. Šabek [-] , A. Faltys [-] , J. Pivnička [-] (71. P. Klečka [-] )

SK Kovodružstvo Strážov
O. Pressl [-] - D. Kološ [-] , J. Vališ [-] - L. Soušek [-] , R. Šteiner [-] - I. Hryhorak [-] , B. Mayer [-] (60. J. Kalivoda [-] ) - D. Bouberle [-] , T. Červený [-] , L. Kalivoda [-] , M. Chaluš [-]

ŽK: 44. T. Jůda , 63. O. Šabek , 65. J. Pivnička , 74. M. Šedivý , 86. J. Kodýdek - 29. D. Kološ , 48. R. Šteiner , 53. M. Chaluš , 76. L. Soušek .
Hráči zápasu: M. Mlnařík , O. Šabek .
Počet diváků: 108. Rozhodčí: Ruda Daniel - BARTHELDY Zdeněk (N), PRESL Milan (N).