22.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Blovice uspěly na půdě Chanovic

17

Blovice zvítězily ve 22. kole na půdě Chanovic 2:1. Hostující tým poslal ve 22. minutě do vedení Krásný, domácí ale odpověděli brankou Kubaňe z 64. minuty. O vítězství Blovic se postaral Heřman, který v 74. minutě uzavřel skóre na konečných 2:1.

Krásný poslal Blovice do vedení

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, soupeři si byli vědomi kvalit toho druhého a nikam se zbytečně nehrnuli. Ve 22. minutě se pěknou kombinací uvedli hosté, ze strany poté přišel přesný balon do volného prostoru, kde zakončil jeden z hráčů Blovic, odražený míč poté doputoval k volnému Krásnému, který přesnou střelou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu. Domácí se ihned snažili o vyrovnání, jejich ofenzivní akce však končily nepřesně. V bráně Blovic navíc stál pozorný Rojík, jenž předvedl několik jistých zákroků. Obě mužstva si ve zbytku prvního poločasu vypracovala pár slibných příležitostí, diváci se však už druhé branky nedočkali, a tak hostující hráči šli do kabin za stavu 1:0

Kubaň vyrovnal, Blovice si však tři body vzít nenechaly

Oba trenéři poslali do druhého poločasu čerstvé náhradníky. Na domácí straně v utkání skončil M. Kubaň a místo něj přišel Zoubek. Na druhé straně střídal Vokurka, na trávník naopak vyběhl Břicháček. V 64. minutě sehráli domácí pohlednou akci, na jejímž konci stál J. Kubaň, jenž následně zamířil přesně mezi tři tyče, 1:1. Hosté si však tři body vzít nenechali. V 74. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Heřman a umístěným zakončením propasíroval balon do branky. Blovice se po osmé výhře v letošním ročníku posunuly na sedmé místo, zatímco Chanovice jsou o skóre před nimi.

TJ Pfeifer Chanovice
Ladislav Skuhravý, trenér: Soupeř hrál ze zajištěné obrany a spoléhal zejména na rychlé protiútoky. My jsme měli menší problémy se složením sestavy a hlavně ve středu zálohy se to bohužel značně projevilo v utkání. I když na druhou stranu musím zaskakující kluky pochválit, protože odvedli maximum. Blovice byly zkrátka o jeden gól lepší a myslím si, že jejich těsná výhra byla i zasloužená.

Š. Bláha [-] - M. Šabek [-] , M. Šlehubr [-] , D. Pavlovský [-] - J. Varga [-] (78. R. Šiška [-] ) , M. Jakub [-] , J. Hlůžek [-] , M. Kubaň [-] (46. V. Zoubek [-] ) - F. Machovský [-] , J. Kubaň [-] , J. Šulc [-]