11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

50. P. Dvořák , 87. M. Sládek - 1. O. Vlk , 21. M. Novotný (p.) , 34. O. Rod , 54. O. Vlk , 79. O. Rod
23

Kamenný Újezd po dobrém vstupu do soutěže počítá porážku za porážkou.

TJ Šumavan Vimperk
Lukáš Sýs (trenér, pro FB Šumavan Vimperk): Po neúspěšném domácím utkání s Netolicema, jsme potřebovali v Kamenném Újezdu zabrat. Vůbec jsme nevěděli co od soupeře čekat, nikdy jsme se nepotkali a jejich výsledky z minulých kol jsou jako na houpačce. Velmi se nám povedl vstup do utkání, kdy v podstatě z rozehrání jsme si vytvořili šanci a vstřelili jsme Ondrou Vlkem úvodní gól snad v desáté vteřině. Potom jsme si vytvořili další dvě slibné šance, ale ty bohužel v brance soupeře neskončili. V jedenácté minutě jsme museli sáhnout ke střídání, protože se Tomáši Žofkovi neudělalo dobře a bohužel putoval ze hřiště rovnou do nemocnice. Celý náš tým na něj myslí a držíme mu palce, ať je brzy v pořádku. Následně si vytvořili domácí několik šancí a my jsme se moc nechytali, naštěstí pro nás se buď netrefili do branky nebo je vychytal náš brankář. V jednadvacáté minutě proměnil pokutový kop náš benjamínek Matyáš Novotný a vedli jsme dva nula. Řekl bych, že do konce prvního poločasu byl scénář podobný. Soupeř hrál, my se bránili, občas jsme vystrčili růžky a podařilo se nám ještě z několika šancí, které jsme si vytvořili vstřelit gól na tři nula, když se trefil střelou za šestnáctkou Ondra Rod. Do kabin jsme tak šli se slibným náskokem 3:0. O poločase jsme si řekli, co je třeba zlepšit, protože náš výkon v některých fázích prvního poločasu nebyl ideální a nechali jsme soupeře až příliš často ohrozit naši branku. Do druhého poločasu jsme nevstoupili moc dobře a po pěti odehraných minutách soupeř snížil na 1:3. Ovšem to nás paradoxně nakoplo a celkem rychle jsme odpověděli, když se v 54’ podruhé trefil Ondra Vlk. Domácí si potom opět vytvořili několik šanci, které naštěstí buď skončili na tělech našich obránců nebo vedle naší branky a ty co byly přesně mířené, tak vychytal Kuba Formánek. V 77’ se nám nezaviněně zranil Lukáš Frček, a tak naše střední řady posílil střídáním zkušený Petr Vondrášek a hned poté co nastoupil, tak rozjel akci, kdy na konci byl Ondra Rod, který svým druhým gólem v utkání domácím zatloukl pověstný hřebíček a zvýšil na 5:1. V 85’ potřeboval vystřídat Ondra Vlk, bohužel na lavičce už jsem byl v dresu jen já a tak jsem se poslal do hry. :D To se ovšem jako dobré střídání neukázalo, když soupeř střelou trefil břevno a já nedokázal dostat míč do bezpečí. Naštěstí to již jen znamenalo snížení prohry domácích a výsledek tak skončil 5:2 v náš prospěch. Za tento výsledek jsem velmi rád, protože jsme body potřebovali jako sůl a musím uznat, že utkání mohlo skončit klidně 6:6 nebo i výhrou domácích, takže si této výhry velmi cením. Kluky bych chtěl pochválit, i když tam byly i nějaké chyby, ale oproti utkání s Netolicema jsme hráli s úplně jiným nasazením. Vyzdvihl bych výkon Ondry Vlka, pro kterého to bylo zřejmě na delší dobu poslední utkání v našem dresu, protože příští týden odlétá na roční trip po Novém Zélandu. Chtěl bych mu tímto poděkovat za to, jak nám pomohl. Ovšem hlavně bych chtěl pochválit našeho brankáře Jakuba Formánka, který byl dle mého názoru hráčem utkání a svými zákroky nás hodně podržel a to dokonce i nahrál na náš čtvrtý gól. Příští týden nás čeká doma Roudné, které patří ke špičce v naší soutěži.