12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

23
Podruhé v řadě se Kapličtí představili na hřišti svého soupeře. Po Roudném zavítali na půdu dalšího aspiranta postupu. Brzo ráno vyrazili do dalekých Mirovic. Autor fotek: Libor Granec
První střelecký pokus mezi tři tyče nasměrovali ve čtvrté minutě Kapličtí, po zemi střílel Pastier, Čejdík v pohodě jeho pokus kryl. Krátce na to měli Spartakovci výhodu standardní situace. Po rozehrávce Divokého vyslal křížnou střelu po zemi Gutheis, tečovaná střela jen těsně minula vzdálenější tyč Čejdíkovy svatyně. A jak už to tak bývá, domácí první vážnější příležitost přetavili ve vedoucí branku. V deváté minutě se protáhl zprava do vápna Jakub Převrátil a po přesné přihrávce zakončoval zblízka do odkryté brány Spartaku Karel Mařík – 1:0. N jedenácté minutě na druhé straně posílal z pravé strany do vápna nebezpečný centr Gutheis, hostům se zdálo, že nabíhající Pastier byl stažen nedovoleně, ale hlavní arbitr jejich pocit nesdílel, píšťalka tak zůstala němá. Naopak i druhá nebezpečná akce Mirovických skončila gól v kaplické síti. Po přihrávce kapitána Peterky poslal míč přesně k tyči po zemi skórující Jan Císař – 2:0. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách. Po půlhodině hry pokoušel střelecké štěstí mirovický Ševr, skóre ale zůstalo neměnné. O několik minut později se ke střele odhodlal domácí Mařík, Říha si jeho pokus pohlídal. Nedlouho před koncem prvního poločasu zahrozil ještě Matěj Štochl, z pravé strany pronikl do vápna, ale křížný přízemní pokus se mezi tři tyče nevešel. Do kabin přesto docházeli spokojenější Mirovičtí, kteří si v průběhu prvních pětačtyřiceti minut vypracovali dvoubrankový náskok. I po přestávce se o první střelecký pokus postarali hosté. Tečovaná střela Pastiera se mezi tři tyče nevešla. O chvíli později zahrozil po brejkové situaci Matěj Štochl, i jemu byla branka soupeře malá. I když se ve druhém poločase do této doby hrálo více na polovině domácích, byli to pět oni, kdo se dokázal prosadit v koncovce. V 59 minutě po centru z levé strany přesně k pravé tyči mířil Petr Janota – 3:0. Hned v následující minutě měli stoprocentní příležitost i Kapličtí. Gutheis průnikovou přihrávkou uvolnil do vápna nabíhajícího Daniela, jenž byl sám před gólmanem, zvolil zakončení na zadní tyč, trefil však padajícího brankáře do kolene. V polovině druhého dějství výhodu trestného kopu pro Spartakovce. K míči se postavil Gutheis, mířil však jen nad Čejdíkovu bránu. Když se hosté prosadit nedokázali, znovu udeřili gólově Mirovičtí. Do Štochlova centru z pravé strany se krásně položil Jakub Převrátil a poslal míč nechytatelně k tyči – 4:0. Poté měli pro změnu gólovku Spartakovci. Trestný kop z pravé strany zahrával Divoký, osamocený Kuchař hlavičkoval pouze do prostoru, kde by připravený Čejdík, který míč vyrazil. Z následného brejku minul svatyni hostů střídající Vondrák. Kaplickým nebylo v koncovce přáno. V 76 minutě se po Smolenově přiťuknutí ke střele odhodlal Kuchař, Čejdík míč ze své levé šibenice vytáhl na rohový kop. Devět minut před koncem obral Smolen o míč kličkujícího obránce, ocitl se sám před Čejdíkem, střela po zemi však minula pravou tyč. Ani z této šance se hostů gólové radosti nedočkali. Domácí zvítězili zcela po zásluze, prohra o čtyři góly je pro hosty vzhledem k šancím ve druhém poločase příliš krutá. Z podzimní části sezóny se Kapličtí rozloučí v domácím střetnutí s Vimperkem. Autor: Libor Granec