Ždírec veze výhru z Velké Bíteše

14

Tatran potvrdil dobrý start do soutěže výhrou ve Velké Bíteši.

Hosté po půli vedli

Hosté šli do trháku díky dvěma brankám v rozmezí pěti minut. Ve 21. minutě napřáhl ke střele za hranicí velkého vápna Jan Novotný a jeho parádní rána zaplula do šibenice Pelánovy brány - 0:1. Za dalších pět minut dostal příliš prostoru na pravé straně hřiště Klimeš a bombou z úhlu poslal hosty do dvougólového vedení - 0:2. Otřesení domácí se po těchto direktech jen těžko zvedali ze země. Nepomohl jim ani sporně neuznaný gól. Přesto jim ještě před poločasem svitla naděje na obrat v zápase. Úplně na konci první půle si míč centrovaný z levé strany na zadní tyči našel Krula a střelou do protipohybu brankáře po zemi snížil - 1:2.

Hosté si vedení pohlídali

Gól do šatny domácí nabudil, ale hned po šesti minutách druhého poločasu šli do deseti, když červenou kartu viděl Pavel Loup. V 73. minutě domácí nedokázali dostat míč z pokutového území a ten nakonec po Vopršalové střele skončil v síti - 1:3. V závěru se utkání vyostřilo kvůli zákroku hostujícího Koutného na Šperku, ten musel odjet do nemocnice.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Potvrdilo se, že proti Ždírci se nám nehraje dobře. Zápas rozhodly dvě branky během pár minut.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Michal Votava (trenér): Klíčem byly dvě slepené branky, ale bohužel jsme před přestávkou inkasovali. Po čtyřech kolech máme sedm bodů, což je slušný start do sezóny.

M. Pelán [-] - L. Daněk [-] , F. Krula [-] (82. F. Kříž [-] ) , R. Novotný [-] , V. Kamenský [-] , J. Ondrák [-] , F. Vošmera [-] , T. Mrňa [-] (82. P. Loup [-] ) , P. Loup [-] , D. Bartoš [-] , T. Šperka [-]

M. Vlček [-] - P. Novotný [-] (82. L. Netolický [-] ) - M. Vopršal [-] - J. Veselský [-] , L. Mrázek [-] (62. P. Pátek [-] ) , O. Pavlas [-] , J. Málek [-] , P. Klimeš [-] (62. M. Koutný [-] ) , J. Šrámek [-] , J. Novotný [-] (85. M. Najman [-] ) , J. Fikar [-]

ŽK: 6. P. Loup , 72. T. Mrňa , 81. R. Novotný - 32. P. Novotný , 46. J. Novotný . ČK: 51. P. Loup - 88. M. Koutný .
Počet diváků: 230. Rozhodčí: Budovič Pavel - MAYER Petr, GASNÁREK Michal.