--

--

Hořovice se poprvé v sezóně rozstřílely, schytaly to Mariánky

21

Hořovičtí fotbalisté se před tímto zápasem nacházeli na dělené páté pozici se skóre 6:8. Zajímavé skóre pro celek s druhým nejhorším útokem, ale zase nejlepší obranou. Mariánky se venku trápí a zápasu v Hořovicích nepomohlo ani počasí, které hráče vyhnalo na umělku.

První branka padla v 18. minutě hry, když se do útoku hnali hosté, kteří však trestuhodně ztratili míč na středu hřiště a hořovičtí se snadno dostali do rozhozené obrany. Míč vybojoval Martin Polák, před kapitána Mareše a Vostárka se pak dostal míč opět za míč k Polákovi, který v rychlosti obešel brankáře a do prázdné z úhlu uklidil. Do přestávky hosté nedokázali korigovat a spokojenější do kabin odcházeli hořovičtí.

Po výměně stran si pak obrana Mariánek vybrala slabou chvilku při rohovém kopu. Po vysoké hlavičce se míč snášel na břevno, brankář jej nedokázal poslat posunout za bránu a tak se dostal do chumlu těl před ním, následně k nohám Jirky Mareše a ten zblízka skóroval. Rozhodujícím momentem zápasu pak byla situace z 63. minuty, kdy se do protiútoku hnal Vostárek, ale ten byl zkřižován mariánskolázeňským kapitánem Drahorádem a jelikož byl posledním hostujícím hráčem před svým brankářem, dostal rovnou červenou kartu. Menší počet hráčů pak byl pro hosty překážkou v případném skórování, zejména když za deset minut později Hořovice vedly už 3:0. Po dalším protiútoku a následné kombinaci na jeden dotek se za obrannou lajnu dostal Lukáš Vostárek a z první rozvlnil síť za Šmejkalem.

SK Hořovice
Jiří Mareš, kapitán: V zápase jsme chtěli být aktivní hned od začátku, což se nám celkem podařilo. Hned v úvodu jsme měli velkou šanci, ale bohužel zakončení šlo nad bránu. Poté se nám dařilo celkem kombinovat a dali jsme gól po pěkné akci na dvě přihrávky do kolma, klička gólmanovi a zakončení do prázdné brány. Pak jsme bohužel přestali zbytečně hrát aktivně a jednoduše, zbytečně jsme si situace komplikovali a soupeř měl nějaké standardky nebo zakončení z dálky. Druhá půle pro nás začala dobře, dohráli jsme dobře situaci ve vápně a bylo to 2-0. Od té doby bych řekl, že jsme zápas měli pod kontrolou a když soupeř dostal červenou za jasný faul, kdy jsme mohli jít na bránu, bylo rozhodnuto. Jsme rádi, že jsme konečně dali více gólů v zápase a dohráli zápas v poklidu.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Aleš Zach, trenér: První branku jsme dostali po naší chybě na středu hřiště, kdy jsme měli míč na kopačkách a soupeř se dostal do rychlého protiútoku. Následně jsme neproměnili nějaké pološance, které jsme měli. Hra nevypadala zle, ale nedokázali jsme do poločasu odpovědět. Po půli jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale zase uděláme nesmyslnou chybu po standardní situaci a soupeř nám dává branku v podstatě do prázdné. Poté už to bylo složité, zejména když byl vyloučen Drahorád a o chvíli později jsme dostali další branku.