--

Petřín sesadil Rokycany z prvního místa tabulky

4. J. Vodrážka (p.) , 82. D. Voves
21

Petřínský A-tým dvakrát za sebou neuspěl a v sobotu dopoledne čekalo hráče krajské derby s Rokycany. Ty přijížděly na Petřín v roli prvního týmu v tabulce, a čekal se tak vyrovnaný boj. Opak byl však pravdou a od samého začátku bylo jasné, kdo chce v zápase více zvítězit. Během úvodního tlaku se už ve 4. minutě, po kombinaci Vodrážky se Šimáněm, dostal druhý jmenovaný do vápna, kde byl podražen skluzem a byla nařízena penalta, kterou první jmenovaný proměnil. Až do konce prvního dějství se na domácím stadionu střídala jedna šance domácích za druhou. Domácí pokračovali v nedostatečné efektivitě a do kabin tak šli za stavu 1:0. Do druhého poločasu udělal hostující trenér pár změn a obraz hry se vyrovnal. Rokycany si však ve své nejsilnější pasáži nedokázaly vypracovat slibnější šanci, a to hlavně díky skvělé domácí defenzivě. Pojišťovací gól přišel až v 82. minutě, kdy si po krásné akci Demeter - Šimáně naběhl za obranu Dominik Voves, který byl v tu dobu na hřišti jen pár sekund a pečetil gólem do prázdné branky výhru 2:0.

SK Petřín Plzeň
Jan Pleticha, trenér: Áčko proti Rokycanům předvedlo v prvním poločase nejlepší výkon v letošním roce a Rokycany jsme téměř k ničemu nepustili a naopak poločasový výsledek 1:0 měl být daleko vyšší. Druhý poločas už sice tak kvalitní nebyl, ale hru jsme měli pod kontrolou a na klukách bylo od první minuty vidět, jak moc chceme tenhle zápas vyhrát. Vítězství je naprosto zaslouženě a doufám, že se takto budeme prezentovat i ve zbylých zápasech. Obrovskou pochvalu si zaslouží všichni za výborný týmový výkon.

V. Suchý [-] - A. Kohout [-] , M. Provod [-] (82. D. Voves [-] ) , P. Bednář [-] , O. Vinkler [-] , Z. Šimáně [-] , P. Zajíček [-] , V. Lisý [-] , D. Heller [-] (72. J. Treml [-] ) , P. Klich [-] , J. Vodrážka [-] (61. A. Demeter [-] )