22.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

4

Stará Boleslav přijela na půdu Libčic. Ty musely do zápasu nastoupit v pozměněné sestavě. Jelikož spoustu hráčů nebylo k dispozici především kvůli zdravotním problémům, příležitost dostali mladíci. Zdánlivě oslabené Libčice však odehrály výborné utkání a s druhým týmem tabulky vybojovaly bod.

Příležitosti na obou stranách

Libčice mohly po pár vteřinách hry otevřít skóre utkání. Sám před Martinem Čihákem se ocitl Ondřej Hrdina, hostujícího brankáře však prostřelit nedokázal.

Hra byla vesměs vyrovnaná, více šancí si však překvapivě přeci jen dokázali vytvořit domácí. Za zmínku stojí krásná střela Tomáše Johna, který ranou z uctivé vzdálenosti ohrozil brankáře hostí.

Branku jsme i přes slibné situace na obou stranách neviděli a poločasový výsledek byl tak nerozhodný 0:0.

Ani druhý poločas branku nepřinesl

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta první. Příležitosti byly k vidění na obou stranách s menší převahou domácích fotbalistů.

Ti se mohli dostat v 60. minutě do vedení. Ondřej Hrdina ale z otočky pálil jen do tyče.

Poté se dostal ke střele znovu domácí obránce Tomáš John a z dobrých třiceti metrů provětral rukavice hostujícího gólmana.

V 80. minutě začal tlak Staré Boleslavi. Hosté mačkali Libčice a vytvářeli si spoustu šancí. Žádnou z nich ale proměnit nedokázali a utkání tak skončilo překvapivým výsledkem 0:0.

Stará Boleslav si tak v tabulce nechala vedoucí Kralupy utéct již na rozdíl šesti bodů a vysněný postup se jí pomalu vzdaluje.

AFK Libčice
Daniel Bejr: Velká spokojenost, jeden z našich nejlepších výkonů na jaře. Troufám si říct, že jsme byli lepší. Velká pochvala patří mladým hráčům, kteří dnes hráli výborně. Vyzdvihnout bych chtěl také Tomáše Tenkla, který dnes zaskakoval na pozici stopera. Jednoznačně nejlepší hráč zápasu.