20.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lhota u Malenovic zaskočila rezervu Holešova

13

Lhota u Malenovic jiř v několika předešlých duelech ukázala, že se s ní musí v boji o záchranu rozhodně počítat. A přesvědčili se o tom i hráči holešovské rezervy. V první půli se strhla přestřelka a k vidění byly čtyři branky. Hosté ve druhém dějství dokázali vstřelit další dvě branky a odvezli si cennou výhru.

V první půli padly dvě branky na každé straně

Miroslav Gerát, trenér Holešova „B“: „Se Lhotou u Malenovic jsme měli problémy už na podzim, s námi si připsala jedinou výhru. Z utkání jsme tak měli respekt. Vyvíjelo se pro nás dobře, ve 29. minutě jsme vedli 2:0. Pak jsme nevyužili další šance. Po zkratu jsme ale přestali hrát, do šatny bylo vyrovnáno, což nás zlomilo. Ve druhé půli se hra nezměnila, bušili jsme do plna, soupeř se pořádně nedostal za půlku. Z nákopu ale zahájil akci, po které šel do vedení. Nakonec vstřelili ještě jeden gól. Doběhla nás produktivita, jsou to zbytečně ztracené body. Lhota předvedla bojovný výkon. Asi na ni neumíme hrát.“

Hosté dokázali výhru strhnout na svoji stranu

"Na zápas jsme odjížděli s tím, že rezerva Holešova hlavně ma domácím hřišti předvádí kvalitní výkony a sbírá body. Což se také v první půlhodině potvrdilo, soupeř byl lepší, více v pohybu, výborně kombinoval a dostával se do šancí. To vyústilo v jejich dvoubrankové vedení. My jsme propadali především ve středu hřiště, po krajích se nám občas podařilo branku ohrozit. Po druhé obdržené brance jsme se zvedli a do poločasu vyrovnali. V kabině jsme to hecli a na hřišti to bylo ve druhé půli vidět. Zápas byl nahoru dolů, důrazný, musel se divákům líbit. Dokázali jsme s domácími běhat a naše defenziva hrála velmi dobře podpořená skvěle chytajícím golmanem Jirkou Mikeštíkem. Obě mužstva si vytvořila několik brankových příležitostí, nám se jedna z nich podařila proměnit. V závěru se domácí snažili vyrovnat, ale jejich snaha končila většinou na naší pozorné obraně na hranici šestnáctky. V nastavení jsme po rohu už jen kosmeticky upravili na konečných 2:4. Zápasu by více slušela remíza, my jsme ale asi více chtěli, a proto si odvážíme všechny body. Kluky musím pochválit, na hřišti nechali všechno," hodnotí povedený duel trenér Lhoty u Malenovic Stanislav Vávra.

SFK Elko Holešov B
D. Dubický [-] - D. Čep [-] (56. M. Roubalík [-] ) , V. Matulík [-] , J. Kadlčík [-] (46. R. Sumec [-] ) , M. Bačík [-] - Z. Prokop [-] , T. Münster [-] (46. R. Pecha [-] ) , L. Hendrych [-] (46. J. Chudárek [-] ) , G. Danquah [-] , R. Jadrníček [-] (72. D. Daďa [-] ) - S. Uličný [-]

FK Lhota u Malenovic
J. Mikeštík [-] - V. Bartoň [-] , M. Bartoň [-] , J. Bartoň [-] , L. Mikeštík [-] (82. J. Vyoral [-] ) , D. Bartoň [-] , L. Shejbal [-] (87. T. Kovaříček [-] ) , R. Střelec [-] , J. Králík [-] (90. P. Strojil [-] ) , D. Červenka [-] , J. Vávra [-]

ŽK: 37. T. Münster - 37. L. Shejbal , 81. R. Střelec .
Hráči zápasu: S. Uličný - L. Shejbal , L. Mikeštík .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: KADLČÁK Jakub - KOTAČKA Rostislav, ZPĚVÁK Petr.