10.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2021-2022

--

--

--

16

V roli favorita nastupoval Janov do domácího zápase se Slabcemi. Domácí Sokol od začátku utkání diktoval tempo hry a byl nebezpečnější. Svou útočnou snahu přeměnil v góly, na které našli hosté pouze jednu odpověď a to bylo málo.

Solidní náskok Janova

Janov vstoupil do zápasu velmi dobře a hned ve 3. minutě šel do vedení. Rohový kop Konvalinky uklidil do sítě Frühauf. Domácí drželi míč a vytvářeli si další šance. Druhý gól přidal po samostatném nájezdu Konvalinka. Po půl hodině hry se naděje slabeckým hráčům zmenšily, neboť svůj druhý zásah zaznamenal Frühauf. A to do konce poločasu nebylo vše. Do kabiny přidal čtvrtý gól povedenou střelou zpoza vápna Kloub - 4:0. Janov si tak do zbylé části zápasu přenesl velmi pěkný náskok, který mohl být ještě vyšší, ale to by museli domácí být přesnější v koncovce.

Jeden gól byl málo

Pokud chtěly Slabce se zápasem něco udělat, musely se do utkání vrátit rychlým gólem a na ten navázat dalšími. Polovina úspěchu byla na světě, když po pár minutách potrestal zaváhání janovské defenzivy Lev. To bylo ale ze strany hostí vše a nadále úřadoval domácí tým. Veškeré pochybnosti o dramatické zápletce smazal M. Bradáč. Janov se dostával do brankových příležitostí, ale dosti jich neproměnil, což měl na svědomí dobře chytající Schejbal. Ani on ale nezabrál hattricku Frühafua po střele bodlem zpoza vápna. Konečné skóre upravil pět minut před koncem základní hrací doby Konvalinka - 7:1.

Sokol Janov
Jakub Kail, záložník: Jelikož chceme hrát o první místo, tak bylo jasné, že dnes musíme vyhrát, což se povedlo. Od začátku zápasu jsme Slabce do ničeho velkého nepustili a naopak si vytvářeli spoustu šancí. Bohužel nás opět zradila koncovka, i když skóre tak nevypadá. Teď už se jen soustředit na poslední zápas, který rozhodne, kdo bude přezimovat na prvním místě.