12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

Mochtín doháněl ztrátu, chybělo mu však možná ještě deset minut

5. L. Jíra , 18. P. Mičkal , 29. L. Jíra , 38. P. Mičkal , 54. A. Vachuška - 26. V. Brůha (vl.) , 43. J. Žiak , 78. J. Pretzelmayer , 88. J. Dolejš
19

Svéradice v posledních zápasech předvádí výkony, na které se u nich dlouho vzpomínalo, a to zejména v domácím prostředí, kde se dokáží sejít ve velmi dobrém rozpoložení. Mochtín naopak po zajímavém startu začíná ztrácet, mnohdy i zbytečně a dnes se mu taktéž moc nedařilo.

Svéradice ve svém živlu

Domácí celek se do svého soupeře pustil hned od prvních minut, jak je jeho zvykem. Několik předešlých soupeřů může potvrdit, že začátky mají Svéradice dobré a z nich pak těží po celý zápas. Tentokrát tomu nebylo jinak. Už v 5. minutě lobil Blahník míč ze své sítě, když na centr hlavou výborně naskočil Lukáš Jíra. V 18. minutě už to bylo o dvě branky, prosadil se Petr Mičkal

O pár minut později se pokus hostů za pomoci domácího Václava Brůhy, dostal za záda Soukupa a hosté mohli být na koni. To však záhy utnul Lukáš Jíra, který opět posunul skóre na rozdíl dvou branek. Sedm minut před přestávkou vsítil na 4:1 Petr Mičkal a domácí fanoušci byli u vytržení. Ještě do poločasu chtěli vidět bůra. To se však nepodařilo, naopak hosté dokázali zásluhou Jana Žiaka snížit na 4:2.

Domácí těžili ze vstřelených branek

Hosté se do svého soupeře zakousli a snažili se o postupné snižvání skóre, ovšem deset minut po přestávce to bylo znovu o 3 branky a domácí fanoušci slavili kýženého bůra. Střelcem nakonec vítězné branky byl Aleš Vachuška

Mochtín nic nezabalil. Uzamkl svého soupeře na vlastním vápně a bušil dlouho jak do zavřených vrat. Až v 78. minutě snížili střídající Jaroslav Pretzelmayer a v 88. minutě hrající trenér hostů Jiří Dolejš. Poslední minuty už byl doslova boj o jakýkoliv bodový zisk pro Mochtín, nebo udržení rozdílu jediné branky pro Svéradice. A domácí si výsledek již pohlídat dokázali.

FK Svéradice
Marcel Voříšek, trenér: Začátek zápasu byl v naší režii a během několika minut jsme neproměnili několik příležitostí. Až tedy Jíra vsítil gól a když jsme následně začali navyšovat, vypadalo to celkem dobře. Ovšem soupeř dokázal před přestávkou snížit na 4:2 a u Mochtínu víme, že dvoubrankový rozdíl nic neznamená. V kabině proběhla výměna názorů, řekli jsme si, co chceme hrát a když jsme zvýšili na 5:2, tak jsme hru zatáhli. Částečně i nuceně, ale i přesto jsme tlaku Mochtína odolali, navzdory dvěma obdrženým brankám a vybojovali všechny tři body.

M. Soukup [-] - R. Kába [-] , L. Pícka [-] (60. M. Heimlich [-] ) , S. Makovec [-] , A. Vachuška [-] , M. Hájek [-] (84. O. Šustr [-] ) , V. Beránek [-] , V. Brůha [-] , T. Nesveda [-] , L. Jíra [-] (76. P. Chládek [-] ) , P. Mičkal [-]