11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Volyně doma jasně přehrála rezervu Prachatic

15. P. Temňák , 17. P. Temňák , 35. M. Kotrch (vl.) , 69. M. Kotrch (vl.) , 73. R. Prihara - 80. F. Kolda
21

Volyně doma přivítala rezervní tým Prachatic. Před utkáním domácí za svým soupeřem v tabulce zaostávali o jeden bod, takže se dal čekat vyrovnaný zápas. K tomu ale nedošlo, domácí průběh duelu jasně kontrolovali a nakonec si připsali pohodové vítězství.

Volyně vstřelila již v první půli tři góly

Volyně chtěla svého soupeře v tabulce přeskočit, ale nemohla čekat jednoduchý zápas. Přesto se domácím povedl skvěle vstup do utkání, který potvrdili i první vstřelenou brankou.

V 15. minutě se po lajně prosmýkl s balónem domácí Josef Procházka, poslal centr do pokutového území, kde se k míči dostal Pavel Temňák, který přesnou střelou k tyči prachatické branky otevřel skóre - 1:0.

Stejný hráč potvrdil výborný úvod domácích i o dvě minuty později. V 17. minutě se tentokrát Pavel Temňák prosadil individuální akcí, kdy pronikl prachatickou obranou a po úniku zvýšil již na rozdíl dvou branek - 2:0.

Ve 35. minutě navíc zopakovali volyňští podobnou akci, která vedla k prvnímu gólu. Rozdíl byl tentokrát pouze v tom, že po průniku a centru Procházky si před číhajícím Temňákem srazil míč do vlastní sítě hostující kapitán Miroslav Kotrch - 3:0.

Domácí tým byl v prvním poločase jasně lepší, což se odráželo i v poločasovém výsledku.

Ve druhém poločase domácí ještě navýšili skóre

Ve druhé půlce se hra opticky mírně vyrovnala a do šancí se začali dostávat i hosté z Prachatic. Nicméně dostat míč za záda volyňského brankáře Tomáše Mráze se jim nedařilo.

A tak se branky dočkalo opět domácí mužstvo. V 69. minutě nastala obdobná situace jako u třetí branky. Hostující kapitán Miroslav Kotrch nebude jistě na tento zápas vzpomínat v dobrém, neboť si opět srazil centrovaný míč do vlastní branky a skóre bylo již 4:0.

O čtyři minuty později už to bylo o pět. Roman Prihara si převzal míč a fantastickým sólem přes obranu i brankáře se dostal až ke střele do prázdné branky, kterou snadno trefil - 5:0.

Aspoň čestného gólu se dočkali hosté v 80. minutě, kdy rozdíl ve skóre zmírnil prachatický Filip Kolda a upravil tak na konečných 1:5 z pohledu svého týmu.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba:: "Konečně se nám podařilo odehrát klidné utkání. V 15. minutě unikl po straně Procházka a nacentroval míč do vápna, kde si ho našel Temňák a střelou k tyči nedal prachatickému brankáři šanci. O dvě minuty později opět Temňák utekl hostující obraně a přidal svůj druhý gól. Ve 35. minutě opět unikl po křídle Procházka a centrovaný míč si srazil do vlastní sítě Kotrch, nutno podotknout, že kdyby tak neudělal, branku by vstřelil Temňák, který byl hned za ním. Celý první poločas měl z naší strany jednoznačný průběh. Kdybychom si lépe hlídali ofsajdová postavení, byl by výsledek ještě jednoznačnější. Ve druhém poločase se hosté malinko osmělili, ale všechny šance chytil Mráz. V 69. minutě si opět srazil centrovaný míč do vlastní sítě Kotrch. V 73. minutě proběhl nejkrásnější moment zápasu, kdy přebral míč Prihara a krásným sólem po vzoru Diega Maradony posadil hostující obranu, včetně brankáře, na zadek a do prázdné branky přidal pátou branku. V 80. minutě ještě hostující Kolda korigoval stav utkání na konečných 5:1."

T. Mráz [-] (76. F. Pubal [-] ) - P. Pubal [-] (65. T. Škopek [-] ) , R. Slavík [-] , J. Procházka [-] (76. V. Janoušek [-] ) , L. Blatský [-] (70. M. Malina [-] ) , M. Nový [-] , P. Hájek [-] , A. Mack [-] (76. K. Hájek [-] ) , F. Dlouhý [-] , R. Prihara [-] , P. Temňák [-]