11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

Strmilov slaví další výhru, v Novosedlech zvítězil 2:0

62. J. Hudec , 89. J. Hudec
22

Novosedly nad Nežárkou – Obou týmům se v letošnímu ročníku Okresního přeboru celkem daří a tak chtěly naplno bodovat. Před vzájemným duelem byli mírným favoritem hráči Novosedel, ovšem spekulace se nevyplnily. Tři body pro Strmilov zařídil dvěma góly útočník Jan Hudec. Hosté se tak katapultovali na druhé místo tabulky.

V prvním poločase branka nepadla

Do utkání strmilovští nastoupili s velice zodpovědným přístupem. Věděli, že novosedelští fotbalisté budou těžký a houževnatý soupeř, který je výborný na balónu a umí výborně zahrávat standardní situace. Hned ze začátku zápasu mohli jít domácí do vedení, když hostující stoper Lehejček po špatné rozehrávce dovolil domácímu útočníkovi jít sám na bránu, avšak hostující brankář Kubíček podržel svůj tým skvělým zákrokem. Zbytek prvního poločasu se dohrával ve velice rychlém tempu, ale ze hry měli více hráči Strmilova, kteří se díky dobrému výkonu dostávali do šancí, ze kterých ale většinou netrefily branku. Hosté věděli, že každá nevyužitá šance se jim může vymstít a že o výsledku zápasu rozhodne jeden, maximálně dva góly. První poločas tedy skončil stejně jako začal.

Dvě branky Hudce znamenaly tři body pro Strmilov

Druhý poločas začal ve stejně svižném tempu, jako skončil ten první, avšak ze hry měli více hráči domácího týmu. Strmilovští se dostávali do šancí jen sporadicky. Zápas dostal nový impuls v 62. minutě, kdy byl hostující útočník Hudec faulovaný ve vápně, a kopala se penalta. K té se postavil sám faulovaný Jan Hudec a bez problému proměnil - 1:0. Po inkasovaném gólu se domácí hráči herně zvedli a začali hostující obranu napadat vysokými centry do vápna, se kterými si ale výborně pracující obrana poradila. Novosedly měly i šance, avšak končily vedle nebo nad brankou. Ke konci zápasu se ale dokázali hosté uvolnit a z rychlého brejku dali z pohledu hostí na 2:0, svou druhou branku v zápase zaznamenal Jan Hudec. Strmilov si tak z Novosedel odvezl cenné tři body a dostal se na druhou příčku tabulky.

Autor: Jakub Kubíček

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš: První poločas byl celkem vyrovnaný, kolem dvacáté minuty měl velkou šanci Vohák, kterého skvěle vychytal hostující golman. Druhý poločas byl podobný prvnímu, akorát, že my jsme vyrobily asi zbytečnou penaltu, kterou Hudec proměnil. Druhý gol padl v poslední minutě, kdy ve snaze vyrovnat, jsme nechali volného Hudce a ten dal svůj druhý gol. Myslím, že se hrál kvalitní fotbal s šancemi na obou stranách, výborní byli oba golmani, náš Malý chytil jen v druhé půlce tři jasné goly. Hosté byli fotbalovější, my jsme měli hlavně ke konci zápasu spoustu centrů a rohů, ale tentokrát nám bohužel nebylo přáno, nepomohli jsme ani standardkou, kdy Vohák minul z hranice šestnáctky hostující branku jen o pár centimetrů. Hosté byli o kousek lepší a proto vyhráli. Naši kluci zaslouží pochvalu za bojovnost, protože vyrovnávací gol visel na vlásku. Z našich vynikal golman Malý a Marsa, který chytil ke konci soutěže vynikající fazonu.

M. Malý [-] - R. Poborský [-] , J. Marsa [-] , L. Voldřich [-] , S. Šmíd [-] , J. Kypta [-] - M. Hladílek [-] , D. Kroupa [-] , E. Vohák [-] - P. Zeman [-] , P. Hrubý [-]