1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Ludgeřovice rozhodly v prvním poločase

16

Ludgeřovice vyhrály o tři branky nad Hradcem.

Poločas doslova z říše snů absolvovali fotbalisté Ludgeřovic proti Hradci nad Moravicí. Hned v úvodu prodloužil Pěntka balon na Davida Zbořila, který se však teprve zastřeloval. Na opačné straně zazlobil hostující kapitán Krejsa po centru Matyáše Lichého. V 10. minutě zahodil další tutovku agilní David Zbořil. O necelou čtvrthodinku později už to přišlo. Fojtík zakroutil přímák na zadní tyčku, kde se hlavou prosadil Fekete – 1:0. Herní koncepce hostů se naprosto zhroutila, takže začala ludgeřovická exhibice. V hlavní roli přitom figuroval domácí bomber David Zbořil. Nejprve mu Pěntka chytře pustil míč po centru Bélaie a David Zbořil vymetl šibenici – 2:0. Na časomíře potom naskočila 37. minuta, když Bélai vyslal Davida Zbořila do sólového nájezdu a po jeho šikovném blafáku se opět měnilo skóre – 3:0.  Vraždění hradeckých neviňátek ovšem pokračovalo. Fojtík totiž našel Pěntku, který úspěšně asistoval Davidovi Zbořilovi a ten zkompletoval čistý hattrick – 4:0. Ve druhém poločase Ludgeřovice viditelně polevily, takže se občas přihlásili o slovo hosté. V největších tutovkách selhali Veřmiřovský s Danielem Wiwegerem, který příliš dlouho otálel se zakončením. Domácí gólman Hájek proto přišel o třetí nulu v sezoně až v samém závěru. Matyáš Lichý předvedl nevídaný sprint a po krásné individuální akci pečetil na výsledných 4:1.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Hradec přijel dost oslabený, což bylo poznat. O vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase, kdy se střelecky dařilo Zbořilovi. Po přestávce šla úroveň našeho výkonu dost dolů a už jsme se nedostali do vážnějších šancí. S dalšími třemi body musíme být spokojení. Závěr podzimu nám opravdu vyšel.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Chybělo nám pět lidí ze základní sestavy, když jsme třeba skládali úplně novou obranu. V prvním poločase nás Ludgeřovice úplně přejely. Během přestávky jsem klukům říkal, ať hlavně neodjedeme s ostudou a nastalo zlepšení. Vytvořili jsme si pár příležitostí, ale snížili jsme až v závěru. Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli běhavější a hladovější po vítězství.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , D. Fekete [-] (58. T. Gellner [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (55. J. Mudroch [-] ) , D. Rozhon [-] (23. K. Bélai [-] ) , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , T. Zbořil [-] , D. Nagy [-]

M. Válek [-] - D. Wiweger [-] , L. Veřmiřovský [-] , M. Lichý [-] , D. Machura [-] , T. Krejsa [-] , R. Hendrych [-] , M. Černín [-] , J. Štencel [-] , M. Šimeček [-] , T. Wiweger [-] (75. T. Hebelka [-] )

ŽK: 52. D. Nagy - 51. T. Krejsa , 52. M. Lichý .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BARTOŠ Ivan - HYKL Dominik, POBOŘIL Radek.