13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Chlebičov rozhodl v prvním poločase

19

Chlebičov vyhrál o dvě branky v Darkovičkách.

Chlebičov sice dorazil do Darkoviček v hodně oklestěné sestavě, ale po závěrečném hvizdu mohl oslavovat tříbodový úlovek. Hosty nasměrovala k vítězství 9. minuta, kdy po rohu Kužela a zblokované střele Benka vznikla uvnitř šestnáctky nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Korbel – 0:1. Právě Korbel poté vystihl špatnou rozehrávku gólmana Drobce, jenže z ostrého úhlu rozvlnil pouze boční síť. A do třetice si Korbel naběhl na centr Radka a z pěti metrů hlavičkoval kousek nad břevno. Mezitím se hezky uvolnil Stošek a zaměstnal pozorného Drobce. Potřebná pojistka tak přišla až ve 32. minutě. Radek oslovil pěkným průnikovým pasem Kužela, který naservíroval balon na zlatém podnose Černohorskému a ten nemohl minout prázdnou kasu – 0:2. Chlebičov pokračoval v krasojízdě, takže krátce před přestávkou Benek vyslal kupředu Korbela, který při sólovém nájezdu nezaváhal – 0:3. Domácí mohli vzápětí korigovat, jenže Moravec špatně vyřešil nadějnou situaci a ani nezakončil. Ve druhém dějství nejprve uviděl Černohorský na zadní tyči Radka, jehož pohotový volej zneškodnil Drobec. Hosté pak svůj náskok nezvýraznili ani při nepřesné ráně Benka. V závěru se přihlásily o slovo Darkovičky. Samostatný únik Kuřidéma ještě brankář Hegar zlikvidoval, ale v 78. minutě už kapituloval. Müller našel úplně volného Gaie, který pečetil na výsledných 1:3.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „V prvním poločase byl Chlebičov jasně lepší, a to nejen kombinačně, ale i v důrazu. Klidně mohl vést ještě vyšším rozdílem. Po přestávce jsme změnili rozestavení na 4-3-3 a obranu soupeře jsme dostali pod tlak dlouhými míči. Hodně jsme navíc přitvrdili, ale dokázali už jsme pouze korigovat. Závěr si hosté zkušeně pohlídali.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Rozhodl už první poločas, které jsme měli jednoznačně pod kontrolou. Pomohl nám rychlý gól a potom jsme si ještě vytvořili spoustu šancí, z nichž jsme přidali další dvě branky. Po přestávce už to byl spíše boj. Dá se ale říct, že jsme si to pohlídali. Získali jsme velice důležité tři body, protože jsme přijeli bez náhradníka. Momentálně bojujeme sami se sebou.“

V. Drobec [-] - D. Rychnovský [-] , A. Hanus [-] (46. K. Surovec [-] ) , A. Kuřidém [-] , T. Kabich [-] , L. Lindovský [-] , P. Turanský [-] , O. Diviš [-] , M. Bajger [-] , M. Gai [-] , L. Moravec [-] (69. T. Müller [-] )

J. Hegar [-] - D. Benek [-] , M. Stošek [-] , L. Kužel [-] , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , A. Černohorský [-] , A. Korbel [-] , R. Kolig [-] (88. J. Otlík [-] )

ŽK: 60. M. Bajger - 81. L. Kužel , 81. R. Kolig .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: HRŇA Petr - SEIDLER René, MORAVEC Roman.