13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

9. O. Váša - 34. D. Kiš , 70. M. Fišer
22

Lheničtí vstoupili do posledního utkání se Slavojem Husinec s odhodláním zakončit podzimní tažení vítězně, ač přezimování na 1. místě tabulky měli již bodově zajištěné, bez ohledu na výsledek tohoto zápasu. Jeho průběh byl dosti emotivní, také za častých faulů i za udělení 9 žlutých karet v poměru 5:4, stran Husineckých i jedné červené, a za oboustranných zbytečných dohadů.

V prvním poločase vstřelily oba týmy po jedné brance

2.´- při lhenické akci ve středu hřiště Pavel Prenner uličkou uvolnil Mrkvičku, který po obejití brankáře Martina Váši zasunul míč do sítě – gól pro ofsajd neuznán

3.´- trestný kop za faul na Rosu, v provedení Josefa Prennera, zakončoval Mahák hlavou, ale málo razantně a do gólmana Váši

4.´- další trestný kop J. Prennera za faul tentokrát na Trojana – Váša jej až nadvakrát vytěsnil

5.´- šance hostujícího týmu znovu z Prennerova centru k zadní tyči na Rosu, který střelou gólmana ale nepřekonal

9.´- první gólová šance z rychlého úniku Husineckých a hned se z něho Ondřejem Vášou ujali vedení - 1:0

19.´- Rosa z dorážky po vyražené střele dopravil balón do branky domácích – gól ale sporně pro ofsajd nebyl uznán

31.´- kombinační lhenická akce zakončena dobře mířenou střelou Pavla Prennera, kterou strážce husinecké branky vyrazil na rohový kop

34.´- standardka Lhenických za další faul, v tomto případě na Schöna, vyslána do soupeřova vápna, kde míč ve skrumáži získal David Kiš, při střele zamířil přesně a zaslouženě srovnal na 1:1

43.´- nevybíravý faul domácího hráče na Trojana (co poté otřesen přeci jen pokračoval ve hře) jen za žlutou kartu, jenž přidal na emocích

Ve druhém poločase rozhodly Lhenice o vítězství

47.´- dobrý vstup do druhé půle hostujícího týmu – šance po kombinaci P. Prennera s Mahákem, jemuž však v rozhodujícím momentu balón odskočil

52.´- Tůma po vybojování míče šel spolu s Mahákem do úniku dva na jednoho, v zakončení ale trefil gólmana Vášu – šance tím byla zmařena

68.´- k zakončení se znovu dostal Tůma, tentokrát hlavou – Vášovu branku přestřelil

70.´- po závaru v šestnáctce Rosa centrovaným balónem našel Martina Fišera, který až napodruhé uklidil míč mezi tyče – Lheničtí šli do vedení - 1:2

76.´- sudí poslal domácí do deseti – za faul po druhé žluté kartě a následné červené hráč Miroslav Wágner putoval předčasně do sprch

86.´- po Beranově centru před soupeřovu branku se v gólové tutovce ocitl Tůma, ale míč z ní vyslal těsně vedle brankové konstrukce a navýšení vítězného konečného těsného výsledku tak nenastalo.

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Jan Bumba: "Od počátku utkání jsme měli více ze hry, kdy branku domácích jsme ohrožovali především ze získaných trestných kopů, vesměs za fauly, a situací po nich vznikajících, které jsme ale i v šancích neproměňovali. Domácí se převážně soustřeďovali na bránění a vyčkávání rychlých kontrů do otevřenější obrany. Při jednom takovém ojedinělém šli již v 9. minutě do vedení. V dalším průběhu hry, dle obdobného vývoje, jsme ve 34. minutě zaslouženě srovnali na 1:1. A protože další vzniknuvší brankové možnosti zůstávaly nevyužity, skončil první poločas smírně. V poločase druhém se obraz hry, za pokračující vypjatosti, nezměnil. Ofenzivně jsme byli dále více naladění a měli dál herně navrch, vytvářeli si i šance, avšak dlouho bez gólového efektu. Husinečtí se převážně uchylovali k defenzivě, zvláště když od 76. minuty dohrávali o deseti. A tak o naší těsné výhře rozhodla rozdílová Fišerova branka ze 70. minuty na 2:1. Naplnili jsme tak předsevzetí uzavřít v tomto zápase úspěšný podzim za plného bodového zisku."