12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

80. J. Mánek - 10. T. Balica , 37. V. Cais , 53. T. Balica , 55. T. Balica
21

Stachy sice v posledních dvou zápasech remizovaly, ale v předposledním podzimním kole je čekal silný soupeř v podobě Husince, který poslední dva zápasy vyhrál. Hostům se nakonec povedlo zvítězit i v tomto utkání.

Hosté si v první půli vypracovali dvougólový náskok

Ve dvanáctém kole přivítaly poslední Stachy na svém hřišti favorizovaný Husinec. Hosté hned od úvodu ukazovali svou kvalitu a formu, což nakonec pramenilo i v úvodní branku zápasu.

Již v 10. minutě totiž otevřel skóre Tomáš Balica a poslal tak hostující tým do vedení - 0:1. Domácí ale nehodlali dát Husinci nic zadarmo a i přes nepříznivý výsledek stále bojovali a snažili se srovnat.

Ve 37. minutě ale hosté své vedení zdvojnásobili. Tentokrát překonal domácího brankáře útočník Husince Václav Cais - 0:2. V prvním poločase už žádná jiná branka nepadla, a tak tento stav platil i o přestávce.

Domácí ve druhém poločase pouze na konci snižovali rozdíl ve skóre

Do druhého poločasu měli opět lepší vstup hosté a znovu se jim podařilo svůj tlak gólově zužitkovat. Svou druhou branku v utkání si v 53. minutě připsal Tomáš Balica - 0:3.

Husinec dokázal hned o dvě minuty později slepeným gólem svůj náskok zvýšit už na rozdíl čtyř branek. Navíc se o to znovu postaral skvělý Tomáš Balica, který tak zkompletoval hattrick - 0:4.

Poté už se zápas spíše dohrával, hostující tým se nikam nehnal. Naopak domácí se snažili dosáhnout alespoň na jeden čestný úspěch, což se jim nakonec povedlo v 80. minutě. O čisté konto připravil husineckého brankáře domácí Jiří Mánek - 1:4.

Domácí Stachy tímto gólem uzavřely skóre zápasu. Po dvou remízách tak opět zaznamenaly porážku. Naopak hosté z Husince si připsali již třetí výhru po sobě a zařadili se na čtvrté místo v tabulce, a to jen kvůli horšímu skóre. Bodově jsou na tom stejně jako třetí Strakonice B.