10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

24

Lheničtí po sérii pěti vyhraných utkáních tentokrát doma remizovali, přesto při bodové ztrátě dál zůstávají na čele tabulky. Sousedovičtí, kterým nevyšel vstup do mistrovského podzimu, od čtvrtého kola ale bodují (se ziskem 13 bodů ze 6 zápasů) za respektu soupeřů – dobrým výkonem v tomto utkání to potvrzovali.

Ke konci první půle se do vedení dostali hosté

2.´- po autovém vhazování domácí Rosa sám v úniku na branku, při zakončení nezamířil přesně

7.´- v šanci hosté – střela z hranice šestnáctky rovněž do branky nezapadla

15.´- po nákopu na polovinu Sousedovických Mahák hlavou usměrnil míč na Šindeláře, kterému zabránil zakončit průnik jeden z beků zblokováním jeho střely

27.´- po centru do šestnáctky hostí se propadlý balón dostal k Mrkvičkovi, jeho nedůrazem zůstala šance nevyužita. Hned následně, po rohovém kopu v provedení domácích, rychlý brejk hostujícího týmu nepřesnou střeleckou koncovkou rovněž zůstal nevyužit

41.´ – nedorozumění a nedůslednosti ve lhenické obraně využil Ondřej Vaněček, který přesnou střelou ze strany poslal hostující tým do vedení a do poločasové otáčky s jednogólovým náskokem – 0:1.

Domácí ve druhé půli skóre otočili, ale získaný náskok neudrželi

48.´- v gólové šanci lhenický Mahák, jenž střelou na dlouhou nohu přepálil Frýdovu branku

53.´- po centru Ryšánka do vápna Mahák ve výskoku nezasáhl míč, ten ale prošel dál k Jaroslavu Mrkvičkovi, který jej hlavou zavěsil do sítě – srovnáno 1:1

56.´ – při vydařené akci domácích Beran vyslal uličkou Jirkovského, co centrovaným balónem našel v šestnáctce Maháka, jemuž v poslední chvíli stačil protihráč v šanci míč ustřelit

62.´- domácí místo odkopu zvolili rozehrávku, ale nepřesnou, balónu se zmocnili Sousedovičtí, aby z toho vzniknuvší gólovku zlikvidoval výborným zákrokem gólman Dvořák

70.´- Mrkvička zatáhl míč po lajně,centrovaný jej před branku předložil Michalu Mahákovi, jenž jej uklidil mezi tyče – Lheničtí se ujali vedení 2:1

79.´- Beran vyslal Mrkvičku na zteč, ten ji ale zakončil málo razantní střelou, s níž si gólman Frýda snadno poradil

81.´- po další nepřesné rozehrávce následoval sousedovický průnik zleva otevřenou obranou, který Tůma stačil těsně před šestnáctkou zastavit za cenu faulu, ale následný nařízený trestný kop změnu brankového stavu 2:1 nepřinesl

84.´- nepoučitelní domácí se dopustili obdobné chyby – špatné rozehrávky s následným průnikem jejich rozhozenou obranou a střelou, kterou stačil gólman Dvořák skvěle vytěsnit, avšak proti dorážce Daniela Marcinka byl již bezmocný – opět srovnáno – 2:2

Závěrečný tlak domácích s vytvořeným zámkem před Frýdovou brankou kýžený gól k šesté výhře v řadě nepřinesl. Sousedovičtí to důslednou obranou nedopustili. Plichtu 2:2 uhájili.

Autor: Jan Bumba

FC Znakon Sousedovice
Jan Hrach: "K dalšímu zápasu jsme zavítali na půdu prvních Lhenic. Od začátku zápasu byl vidět hezký fotbal na obou stranách. V 5. minutě měli hned domácí šanci, kdy po rychle hozeném autu se dostali za obranu a zakončili mimo naši bránu. V dalších minutách se hra vyrovnala. Ve 41. minutě prostřelil ze strany Vaněček gólmana a vedli jsme 1:0. V druhém poločase začali domácí aktivněji a hned v 53. minutě jsme dostali ze standardní situace gól. Domácí měli poté více ze hry, což vygradovalo z další neuhlídané standardní situace ke gólu na 2:1. V 85. minutě se k odražené střele dostal Marcinko a upravil skóre zápasu na konečných 2:2. V dalším zápase se utkáme na domácím hřišti s Bavorovem."

SK Lhenice
J. Dvořák [-] - D. Trojan [-] , J. Prenner [-] , D. Kiš [-] , D. Kiš [-] (79. T. Tůma [-] ) - J. Mrkvička [-] , D. Jirkovský [-] (83. J. Pokorný [-] ) , J. Beran [-] , M. Rosa [-] - D. Šindelář [-] (46. K. Ryšánek [-] ) , M. Mahák [-]

T. Frýda [-] - O. Rataj [-] , J. Hrach [-] , P. Masák [-] , D. Brož [-] , F. Duba [-] , M. Křiváček [-] , O. Vaněček [-] , Š. Fábera [-] , J. Janáček [-] (77. D. Marcinko [-] ) , P. Vojtíšek [-]

ŽK: 88. J. Dvořák - 83. F. Duba .
Hráči zápasu: J. Mrkvička - D. Marcinko .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BARTŮNĚK Pavel - HARVALÍK Miroslav, DATSENKO Mykhailo.