7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lhenice díky výborné první půlce zvítězily v Sedlici

19

V Sedlici se utkala dvě mužstva z předních pater tabulky. Dal se tak čekat vyrovnaný souboj. Dění na hřišti tomu ale neodpovídalo, hosté si už během první půle vypracovali tříbrankový náskok. Když těsně před pauzou inkasoval červenou kartu sedlický Čabrádek, mohli se hosté v klidu soustředit na udržování svého vedení a utkání tak dotáhli do vítězného konce.

Hosté rozhodli o svém vítězství třemi brankami v první půli

2.´- po kombinaci ve středu pole navedl lhenický Martin Fišer balón na hranici šestnáctky a krásnou střelou pod břevno poslal hosty do vedení – 0:1

7.´- po faulu rychle rozehraný trestný kop hostí s uvolněním Maháka, s jeho únikem a přihrávkou na spoluhráče, ale slibná akce zůstala bez zakončení nevyužita

12.´- znovu se přes obranu domácích prosadil Michal Mahák a z hranice šestnáctky umístěnou střelou k tyči zvýšil na 0:2

14.´- velice nebezpečně zahrozili Sedličtí po centru do vápna a lhenickou obranou odhlavičkovaném míči pouze k protihráči, jehož střela jen těsně minula branku

16.´- po Beranově rohovém kopu se v dobré pozici k zakončení ocitl lhenický Pavel Prenner, ale jeho hlavička skončila nad brankou domácích

17.´- ze hranice šestnáctky zamířil k tyči Mahák, s jeho málo razantní střelou si sedlický gólman poradil

19.´- šance domácího týmu, kdy vypálená střela z velkého vápna se jen těsně mezi tyče nevešla

23.´- po faulu trestný kop a možnost domácího týmu, centrovaný balón však zavčasu skončil v Dvořákových rukavicích

29.´- míč z rohového kopu domácích stáhl gólman Dvořák, hned poté následovala jeho strkanice s protihráčem, s následnými sudím udělenými žlutými kartami pro oba

31.´- Lheničtí přežili velkou šanci Sedlických po závaru ve vápně, míč v jejich síti ale neskončil

35.´- další gólová možnost domácích, kdy jejich střelecké zakončení jen těsně minulo tyč Dvořákovy branky

38.´- po hosty rozehrané standardce Mahákovo zakončení hlavou mezi tyče nezapadlo

41.´- po Fišerově centru do prostoru šestnáctky se nejlépe zorientoval Pavel Prenner a přesnou záměrnou hlavičkou k tyči navýšil lhenické vedení na 0:3

43.´- po druhé žluté kartě se začervenalo pro Čabrádka a domácí Sedličtí šli do deseti

Druhá polovina se spíše dohrávala

52.´- po zaváhání lhenické obrany se ke střele dostali Sedličtí, jejich koncovka byla opět nepřesná

57.´- ke střeleckému zakončení se tentokrát ve výhodném postavení dostal Fišer, směřovalo však doprostřed branky, a tak domácí gólman s jeho zachycením neměl problém

65.´- po standardce hostí centrovaný míč našel Maháka, který jej však hlavičkou do sítě neusměrnil

72.´- gólová šance domácích – po kombinaci ve středu hřiště a uličce na nabíhajícího hráče, který ovšem v koncovce přeloboval gólmana Dvořáka i jeho branku a příležitost ke snížení nepříznivého brankového stavu pro jeho tým nevyužil

88.´- další možnost alespoň ke zkorigování již rýsujícího se konečného výsledku 0:3 měli domácí v samém závěru zápasu při průniku jejich hráče až z pozice stopera, a to i se zakončením s jeho dobře mířenou střelou, kterou však gólman Dvořák skvěle vytěsnil

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Jan Bumba: "Nadále se potýkáme s absencí hráčů. Proto naše přesvědčivá výhra byla dost překvapivá. Pro zranění se vlastně rozpadla obranná řada, a tak do tohoto utkání vstoupila v zápasech ještě neprověřeném složení. V záložní řadě do hry ještě nezasáhl ani kvalitní Rosa, ale již ano navrátilec z Jankova Pavel Prenner, který se hned zapsal mezi střelce zápasu. Našemu týmu se vydařil vstup do utkání, neboť již ve 2. minutě šel Fišerem do vedení, které během prvního poločasu navýšil dalšími dvěma brankami Maháka a P.Prennera na 0:3. Tým tak o svém vítězství rozhodl již v prvním dějství. Tentokráte ve vytvořených gólových příležitostech byl produktivnější, na rozdíl od týmu domácího, který je neproměňoval. Ve druhém poločase jsme se spíše již více soustřeďovali na údržbu tříbrankového vedení, když domácí, ač od 43. minuty o deseti, i za pro ně nepříznivého stavu dál bojovali, nic nevzdávali, usilovali o smazání soupeřova gólového náskoku. Naši, vycházejíce z pozorné defenzivy za využití každé možnosti k ohrožení branky domácích, s touto zvolenou taktikou dovedli utkání k jasnému vítězství bez obdržené branky."