5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2020-2021

--

Stachy stále tápou, doma nestačily na Cehnice

76. J. Pešl - 31. T. Herzig , 60. P. Krejsa
24

I po pátém kole Stachy mají na kontě zatím tři body, jejich protějšek z Cehnic je na tom o poznání lépe a po výhře na Stachách mu patří třetí příčka se třinácti body.

Herzig pohodlně uklízel do prázdné brány

Domácí se výsledkově trápí, kdežto jejich soupeř se veze na vítězné vlně. I v tomto zápase bylo na hráčích Stach vidět, že snahu mají, ale v přesnosti přihrávek a fotbalové šikovnosti za hosty zaostávali. Vrcholem byla 30. minuta, kdy Pešl rozehrál přímý kop ve vlastním vápně na obsazeného Hovorku, který o míč přišel a Herzig pohodlně do prázdné branky skóroval – 0:1. Na domácí padla deka a začali kupit chybu na chybu. Od dalších gólů je však ochránil brankář Kraml.

Pešl stihl jen snížit

Ve druhém poločasu se Stachovští snažili aspoň vyrovnat, ale v zakončení byli velice nedůrazní a nepřesní. A tak v 62. minutě po jednoduchém nákopu a přesném centru skóroval vysoký kapitán hostí Krejsa – 0:2. Domácí konečně přeskupili řady a začali najednou získávat převahu. V 78. minutě se po závaru prosadil Pešl a snížil – 1:2.

Až do konce se hrálo pouze na hostující bránu, jenže ani Hovorka, ani Schwartz netrefili prázdnou bránu. Zmar nad zmar. Za celý zápas tak Stachy vyslaly mezi tři tyče pouze 1 střelu! Za to se body mohou získávat těžko.

Autor: Sokol Stachy

Sokol Cehnice
Sokol Cehnice: Díky další venkovní výhře jsme na krásném třetím místě. Teď nás čeká souboj se Čkyní, která je aktuální lídr naší tabulky. Tak uvidíme, zda dokážeme navázat na úspěšné zápasy.