5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2020-2021

--

--

Boršov zvládl derby a jde do čela tabulky

26

Souboj týmu z předku tabulky a derby v jednom. To nabídl sobotní zápas mezi Boršovem nad Vltavou a Kamenným Újezdem.

Boršov se prosadil čtyřikrát

Domácí tým začal zápas výborně a hned v osmé minutě se trefil po dobře zahraném přímém kopu Radek Řežáb 1:0. O tři minuty později se prosadil Vojtěch Čuřík, když dostal přesný pas za obranu 2:0. Poté se dostal do hry Kamenný Újezd a prosadil se i střelecky, ale jeho branku sudí pro útočný faul neuznal. Vzápětí trefil hostujicí Černý tyčku. To na druhé straně přišel další přesný pas za obranu a Vojtěch Čuřík zvýšil na 3:0. Do konce poločasu ještě domácí tým předvedl ukázkový protiútok a Jan Gruber zvýšil už na 4:0.

Každý z týmů vstřelil po jedné brance

Kamenný Újezd se pokusil ještě zabojovat a krátce po přestávce se prosadil Aleš Prokop 4:1. jenže pár minut na to přišlel další protiútok domácích a Filip Pokorný zvýšil na 5:1. Hostujicí tým se nevzdal a při dalších dvou šancí zachránila domácí branková konstrukce. V další šanci netrefil na zadní tyči osamocený Petkov bránu. Aby toho nebylo na hosty málo, tak uviděl Radek Soukup červenou kartu.

Boršov se tak dostal na první místo v tabulce a v dalším kole jede do Dřítně. Kamenný Újezd je o bod pozadu a přivítá doma rezervu Malše Roudné.

TJ Sokol Kamenný Újezd
Aleš Prokop (hráč): Velice brzo jsme inkasovali dvě branky. Od té doby jsme byli více na balonu a soupeře zatlačili. Dali gola na 2:1, kdy hlavní rozhodčí odpískal gól a co se nestalo. Pomezní rozhodčí přes 4 hráče signalizuje útočný faul. Pak dal Aleš Černý tyčku. Pak to rázem bylo 4:0. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že se pokusíme soupeře ještě potrápit. Podařilo se nám dat gól na 4:1, ale soupeř hned po té z protiútoku dal na 5:1. Myslím, že to byla 5 střela soupeře na bránu. My jsme dali ještě 2 nebo 3 břevna ze standartek. Petkov na zadní osamocen zamířil vedle, ale nutno podotknout, že to byla těžká situace. Červená byla jasná. Jen poznatek ještě. Hlavní sudí si běží poradit za pomezním, který mu říká ať vyhodí oba dva. Hlavní vyloučí jen našeho. My můžeme být rádi, že jsme jeli jen 2 km na zápas, protože z tohohle je člověku akorát na blití. Gratuluji Boršovu ke třem bodům