Roztoky potvrdily roli favorita a Čistou přehrály

20

Na malém hřišti u Berounky přivítali domácí fotbalisté Čistou. Roztoky šly do zápasu v roli favorita, ale Čistá chtěla překvapit. Hosté zde neopředvedli vůbec špatný výkon. Fotbal se ale hraje na góly, kterých bylo na domácí straně od dva více, a tak body zůstaly doma.

Čermák vystřelil vedení

Domácí byli favoritem, ale hosté od úvodní minuty dokázali s kvalitním týmem Roztok držet krok. Šance byly k vidění na obou stranách a na gól se čekalo. Ten padl u Berounky až po půl hodině hry, kdy na střelu Čermáka byl Kratochvíl krátký - 1:0. Posila z rezervy Tatranu tak sehrála důležitou roli, neboť první poločas dalši branku nenabídl a Roztoky šly do kabiny s jednogólovým náskokem.

Číhař při chuti

Do druhého dějství šla Čistá se solidním výsledkem. Dohnat jednogólové manko nebylo rozhodně nereálné. Začátkem druhého poločasu se ale prosadil svým typickým gólem Číhař a hosté byli bodovému zisku zase o něco dál - 2:0. Roztoky si dokázaly vytvářet větší množství šancí než Čistá a zužitkovaly i další. Konkrétně to byl Farkas, který vystřelil již třígólové vedení - 3:0. Čistá se ale nevzdala a snížila.

Po rohovém kopu trefil R. Votroubek míč do Kose, od kterého putovala lopta do branky. Na poslední chvíli zkoušel zasáhnout Masarovič, ale z jeho pokusu o odkop byl vlastní gól - 3:1. Zápas se schyloval ke konci a už to vypadalo, že se skóre nezmění. V 87. definitivní klid na domácí kopačky vystřelil Číhař - 4:1. Čistá ale hrála do poslední minuty a po individuální akci Fidlera, který mířil zpoza vápna k levé tyči, alespoň snížila - 4:2.

TJ Čistá
Aleš Votroubek, útočník: Zápas byl dosti vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Soupeř jich měl o něco více a taky pár pěkných proměnil. Myslím, že rozhodčí přehlížel nějaké dosti viditelné fauly, za které mohl klidně udělovat karty, což také trochu ovlivnilo zápas. Roztoky působily jištěji a klidněji, ale za nás to byl z naší strany, když přehlédnu, že jsme prohráli, povedený zápas.

Počet diváků: 60. Rozhodčí: ŠVÁCHA Josef - PASTOR Jaroslav (N), GEBOUSKÝ František (N).