2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Nováček soutěže Chlum vstoupil do nového ročníku výhrou nad Novosedly

26

Fotbalisté Chlumu slaví premiérové vítězství v Okresním přeboru. Proti Novosedlům na vlastním hřišti vedli už o poločase 3:0. Hosté si na druhou půlku nachystali snížení, ale vyrovnat se jim nepodařilo, naopak inkasovali ještě počtvrté a po výsledku 4:1 poslaly chlumečtí novosedelské domů s prázdnou.

SK Novosedly n. Než
Václav Kroupa (vedoucí mužstva): Do Chlumu jsme přijeli s hodně velkým sebevědomým a čekali jsme, že si soupeř dá pět gólů sám a my pojedeme zase v poklidu domů. Opak byl ale pravdou. Ve 13.minutě jsme prohrávali 2:0 a do poločasu soupeř přidal ještě jeden gol takže v poločase na světelné tabuli svítil výsledek 3:0. Druhá půle už byla o něčem jiném, kdy nejprve náš nejlepší střelec Vohák technickou střelou snížil na 3:1. O dvě minuty později opět Vohák z rohového kopu našel Nohavu a ten hlavou snížil na 3:2. Najednou nás bylo plné hřiště a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Klíčový okamžik přišel o několik minut později kdy jsme promarnili dvě velké šance. Nejprve Hladílek a po něm Voldřich ve vyložené šanci sám na brankáře těsně minul branku. Téměř hned z protiútoku soupeř zvýšil na 4:2. To nás definitivně zlomilo i když ještě Vohák z trestného kopu trefil břevno a jednou propadl míč domácímu brankáři za záda, ale ten jej ještě stačil chytit na brankové čáře. V závěru už nám došli síly na zvrat. Doufám, že si všichni hráči vezmou ponaučení a v příštím domácím zápase budeme pokračovat ve stoprocentní bodové úspěšnosti z jarní části.