12.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

--

Tatran si poradil s béčkem Žirovnice

11. T. Obranec (p.) , 13. D. Roubal , 21. T. Obranec , 60. J. Markvart , 67. T. Obranec , 81. T. Obranec - 15. D. Kuš
22

Do Červené Řečice zavítala Žirovnice. Zápas měl favorita podobě domácích.

Tatran zaspal začátek i tak ale o půli vedl

Domácí tým do zápasu nevstoupil vůbec dobře a domácí obrana se musela hodně otáčet. Největší šanci měl M. Pokorný který nádherně trefil míč ze vzduchu jenže domácí brankář J. Brázda dokázal famózním zákrokem vytěsnit míč mimo branku. V 11.minutě zápasu byl při úniku ve vápně T.Obranec faulován hostujícím brankářem a rozhodčí Tůma nařídil penaltu kterou kanonýr T. Obranec s klidem proměnil - 1:0. Domácí jakoby polila živá voda záhy skórovali znovu zásluhou D.Roubala-2:0. V 15.minutě se ovšem ozvali i hosté, D. Kuš hlavičkou uklidil míč za J. Brázdu a vrátil Žirovnici do zápasu - 2:1. Dvoubrankové vedení domácím vrátil ve 21.minutě T. Obranec-3:1. Ve 30. minutě uviděl druhou žlutou kartu domácí obránce J. Popovič a musel se tak poroučet do sprch. Do konce první půle už se skóre neměnilo a Tatran šel do šaten s vedením 3:1.

Domácí si vítězství pohlídali

Druhá půle nabízela zajímavou a místy až zbytečně vyhrocenou bitvu, hosté se snažili tlačit ale domácí obrana odolávala náporům hostů s přehledem. Klid na kopačky domácích dal v 61. minutě J. Markvart, který zvýšil skóre už na 4:1 pro Tatran. Netrvalo to dlouho a desetičlenný Tatran zvyšoval na 5:1, a to když v 67. minutě zkompletoval hlavičkou hattrick T. Obranec. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch ale jejich střely létali pouze do obětavých obránců Tatranu a nebo postrádali přesnost a končili buď v zámezí a nebo na rukavích J. Brázdy. Jednu ohromnou příležitost měl ke zmírnění skóre T. Hřebíček, který už se zdálo že po střele M. Pokorného posune míč z dorážky za J. Brázdu ovšem gólman Tatranu ve skluzu dokázal míč směřující do branky zastavit. V 81. minutě převedl domácí T. Obranec ukázkové zahrání přímého kopu a vymetl V. Kolářovi horní roh branky. Domácí tým tedy i s jedním mužem v mínusu dokázal jednoznačně vyhrát 6:1 a jejich vítězná šňůra se protahuje na 5 zápasů v řadě.

TJ Tatran Červená Řečice
J. Brázda [-] - J. Popovič [-] , Z. Káva [-] - T. Obranec [-] - J. Markvart [-] (70. O. Staněk [-] ) , O. Sajner [-] , J. Keller [-] , V. Nedohybchenko [-] , J. Dýnek [-] , J. Duchan [-] , D. Roubal [-]

FC Slavoj Žirovnice B
V. Kolář [-] - M. Rušil [-] , M. Jirsa [-] (71. L. Severa [-] ) , O. Doležal [-] , T. Houška [-] , M. Pokorný [-] , T. Severa [-] , T. Hřebecký [-] , V. Rušil [-] , O. Kolář [-] (68. J. Mach [-] ) , D. Kuš [-] (85. R. Bártů [-] )

ŽK: 16. J. Popovič - 10. V. Kolář , 30. O. Kolář . ČK: 34. J. Popovič .
Hráči zápasu: J. Brázda , T. Obranec .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: TŮMA Petr - ŠŤASTNÝ Stanislav (N), METLIČKA Jan (N).