12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2019-2020

--

--

Lišov v závěru zápasu senzačně otočil utkání s Novými Hodějovicemi

13

Fotbalisté Nových Hodějovice prohráli ve 12. kole III. třídy s lišovskou rezervou 2:3. Domácí poslal do vedení ještě v prvním poločase Lipták, ale za hosty v závěru druhého poločasu strhl vedení na stranu hostí Vojč. Lišov si tak trošku překvapivě odváží všechny body.

První poločas pro domácí

V parádním počasí přivítaly Nové Hodějovice béčko Lišova. Hřiště nerovné, ale na to jsou oba týmy zvyklé a tak se mohl hrát dobrý fotbal. Hosté zvolili uspávací taktiku, která se vyplatila velmi záhy. Na Fiktusův nákop si naskočil nikým nebráněný Lukáš Burda a hlavou zakončil přesně - 0:1. To domácí probralo a dvěma slepenými góly otočili skóre, Libor Pokorný, zejména druhý Adama Liptáka patřil k těm hezčím - 2:1. Další dvě vyložené šance neproměnil Rudolf a ani další akce domácích k brance nevedli, když se nejednou zaskvěl Matoušek.

Hosté dokázali nepříznivý stav otočit o odvézt tři body

Ve druhé půli Hodějovice, jak je jejich zvykem, přenechali aktivitu hostům. A ti se trpělivou hrou dokázali prosadit. Po centru Burdy vyrovnal opět hlavou Václav Kopačka. Potom už se to na hřišti spíše kopalo, diskutovalo s rozhodčím. Je pravda, že zatímco domácí diskutovali více, hosté se soustředili na hru a nakonec i vstřelili vítěznou brankou, kterou zařídil opět Burda. Jenže jeho gólovou hlavu ještě na brankové čáře tečoval Jan Vojč - dle domácích ofsajd, dle pomezního ofsajd, rozhodčí Feitl ale branku uznal - 2:3. Domácí si ale body za druhou půli nezasloužili a Lišov odvezl výhru, se kterou po půli asi ani nepočítal.

Autor: Petr Hrubý

FC Nové Hodějovice
Petr Hrubý (hráč): K našemu výkonu není co říct. Když nás nebaví běhat, trochu tomu dát navíc, je otázka proč tam lezeme. Soupeři patří gratulace a doufám, že si Lukáš B. přenese formu do sálovky. Jedna věc k rozhodčímu: takhle arogantního pána v tom našem pralese nenajdete. Za naši prohru nemůže, že neběhá se dá v klidu pochopit, ale jeho namachrovanost je k zblití.

J. Rozycki [-] - M. Rudolf [-] , R. Aibl [-] , P. Hrubý [-] , H. Blažek [-] , Z. Kroupa [-] , J. Schaffelhofer [-] , T. Carda [-] , J. Mrkvička [-] , L. Pokorný [-] , P. Janovský [-]