8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2019-2020

--

--

Lipí porazilo Včelnou 3:1, rozhodlo se až ve druhé půli

19

V neděli pokračovalo 8. kolo III. třídy a to zápasem, ve kterém deváté Lipí přivítalo nevyzpytatelnou Včelnou. Hosté sice začali duel lépe, ale domácím se nakonec podařilo potvrdit roli favorita a po obratu získali do tabulky velmi důležité tři body, díky kterým se vyšplhali na sedmou pozici.

První poločas vyhráli domácí

Úvod utkání se domácímu mužstvu vůbec nepovedl. Hráčům chyběla energie a chuť, byli všude druzí. Důsledkem byl první gól utkání, kdy útočník hostí Zdeněk Medula zakončoval akci Včelné do prázdné branky - 0:1. Ve 30. minutě se dostal na plac uzdravený Vondroušek a přinesl klid a kvalitu do domácí rozehrávky, čímž se hra postupně vyrovnala, nicméně poločas skončil těsným vedením hostujícího týmu.

Lipí otočilo nepříznivý stav a bere tři body

Druhý poločas začalo Lipíčko výborně. Hned v 50. minutě se po samostatné akci prosadil Tomáš Jeněk a v 57. minutě hlavou Ondřej Wegenkittl - 2:1. Lipí mělo vývoj utkání pod kontrolou. Soupeř si vypracoval za celou druhou půli pouze dvě šance, které gólem neskončily. V 69. minutě po krásné akci Svoboda - Moravec - Tomáš Jeněk přidal svou druhou branku v zápase poslední jmenovaný a pojistil tak Lipíčku výhru.

Zdroj: TJ Sokol Lipí

SK Včelná u Českých Budějovic
Pavel Pešl (hráč): Po prvním poločase bylo utkání 2:1 pro Lipí, kdy prvních třicet minut mělo převahu mužstvo Včelné. Bohužel smolný vlastní gól se dá říct na 2:1 malinko Včelnou opařil. A patnáct minut to spíše byl boj. Co se týká druhého poločasu tak Lipí dalo pouze jednu hezkou branku, ale jinak Včelná měla více chuť vyrovnat a zápas otočit, ale bohužel chyběl klíčový hráč v útoku. Hráčem zápasu bych určitě dal všechny obránce Včelné a střed zálohy Lipí. A ještě dodám že rozhodčí neměl absolutně zápas pod kontrolou.