5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Kravaře zdemolovaly Starou Bělou v poslední půlhodině

29. D. Kožík - 36. K. Nestroj , 60. J. Barcal , 61. M. Pavelek , 66. K. Nestroj , 83. P. Kupka , 87. P. Kupka , 88. J. Heger
23

Kravaře daly v posledních třiceti minutách šest branek.

Stará Bělá se zřejmě zařadí mezi nejvážnější kandidáty sestupu. Během sobotního odpoledne dokonce na vlastním trávníku schytala sedmigólový příděl od Kravař. V prvním poločase ještě hosté žehrali na neproměňování šancí, když se hlavně Barcal s Bitomským drbali za ušima. Zákonitě tedy přišel trest. Po nedorozumění Barcala s Gattnarem se totiž prosadil nikým nehlídaný Kožík – 0:1. Kravaře odpověděly necelých deset minut před přestávkou. Důrazný Nestroj nejprve vybojoval balon a potom chytře přehodil brankáře Pitříka – 1:1. Ve druhém dějství už hosté spustili v Ostravě nevídanou kanonádu. O výsledkový obrat se postaral Barcal, který zblízka trefil víko – 1:2. Uběhlo pouze pár vteřin, když chtěl Pavelek centrovat, ale nakonec šťastně překonal zkoprněného Pitříka – 1:3. Čtvrtý hřebíček do domácí rakve zatloukl Nestroj po kombinaci s Těžkým – 1:4. V závěrečné čtvrthodince šel na plac čerstvý Kupka a hned dvakrát se zapsal do střelecké listiny. Nejprve si počíhal na precizní pas Kryštofa a prudkou hlavičkou zvýšil na 1:5. Vzápětí se Kupka odhodlal k dalekonosnému pokusu a z dobrých třiceti metrů zavěsil míč do sítě – 1:6. Tečku za víkendovým duelem potom napsal Heger, když zblízka nemohl minout prázdnou kasu – 1:7.

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: V dalším kole I.A třídy se střetla družstva s jiným rozpoložením, Kravaře bez jediného prohry, domácí bez jediné výhry, a i přes slibný (alespoň výsledkově) první poločas opět selhala defenzivní práce celého mužstva a individuální chyby, které nejsou vidět ani v žákovských soutěžích. Bohužel bez střel na branku není možno vsítit žádnou branku a domácím se podařilo v tomto ročníku vůbec poprvé vstřelit branku ze hry, ale tato vzpruha neměla na některé hráče žádný vliv, a i přes tropické počasí se domácím nepodařilo odčinit před svými fanoušky nezdary z prvních kol sezony 2019/20. Opět i přes několik chyb, byl domácí gólman nejlepším hráčem na hřišti a někteří kluci zjišťují, že I.A třída je pro ně nedostižná soutěž. Bohužel přesto, že máme z poloviny sestavu složenou z loňských dorostenců, kteří mají fotbalový potencionál, stále ještě nevstřebali rozdíl mezi dorosteneckou soutěží a soutěží mužů. Chybí tomu důraz, nasazení, trochu více agresivity (tedy té pozitivní) a hlavně nějaký zkušený hráč, který by své spoluhráče usměrnil a diktoval tempo hry. Přestože první poločas skončil pro domácí relativně příznivě a v úvodu druhé půle se nadechovali k náporu (který byl, ale platonický), inkasovali v rozmezí šesti minut tři branky a v závěru po prostřídání celé lavičky domácích hosté ještě navýšili svou výhru a připomněli domácím fanouškům loňské trápení. Tréninková účast je dostatečná, ale standardní situace jsou pro FKSB španělskou vesnicí a hráči zatím nedovedou převést svou tréninkovou snahu na víkendový zápas. Na závěr musíme samozřejmě pogratuloval k zaslouženému výkonu hostujícího týmu, kteří si tak mohli užít kravařský odpust a oslavit nově druhé místo v tabulce této krajské soutěže.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Stará Bělá se zřejmě zařadí mezi hlavní adepty sestupu. Rozhodnuto mohlo být už po prvním poločase, protože jsme zahodili asi pět jasných šancí, když soupeř balon několikrát odkopával z brankové čáry. Po hloupé chybě jsme navíc inkasovali, ale naštěstí jsme do přestávky stačili vyrovnat. Ve druhé půli už jsme naprosto dominovali.“

M. Pitřík [-] - O. Malík [-] , J. Kačer [-] , D. Pešek [-] , D. Bereznanin [-] - O. Kunz [-] (51. J. Hradil [-] ) , P. Firášek [-] (23. A. Akritidis [-] ) , M. Rusinko [-] (72. J. Sáblík [-] ) - L. Kováčik [-] (72. M. Kulaviak [-] ) , D. Kožík [-] , J. Pivovar [-] (56. A. Akritidis [-] )

D. Kurka [-] - J. Gattnar [-] (79. L. Benna [-] ) , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (74. P. Kupka [-] ) , V. Těžký [-] , M. Schreier [-] (62. M. Czerný [-] ) , K. Nestroj [-] (77. V. Kryštof [-] ) , M. Pavelek [-] , P. Glabazňa [-] , O. Bitomský [-] , J. Heger [-]

ŽK: 14. D. Pešek , 20. P. Firášek , 49. M. Rusinko , 65. L. Kováčik - 68. K. Nestroj .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: LEVINGER Milan - KARAS Michal, VRŤO Peter.