9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Stříbro odčinilo zaváhání z Tlumačova

19. O. Pavlas , 32. D. Tůma , 70. T. Vejvoda , 75. T. Bůžek - 38. M. Čupalka (p.)
30

Do Stříbra zavítali v rámci 9. kola KPM hráči Rapidu Plzeň. Ani jednomu z týmů nevyšel minulý zápas podle představ, Baníku navíc chyběl kanonýr Lanfranchi, který si odpykává trest z předchozího víkendu..

Brzké vyloučení ovlivnilo zápas

Do zápasu vstoupili lépe domácí a v 19. minutě se dočkali vedení. Po standartce udeřil Pavlas.

O chvíli později nastal dost možná zlomový okamžik celého zápasu. Plzeňský útočník Šmíd v rozmezí pár minut inkasoval dvě žluté karty a oslabil svůj tým.

Rapid se snažil o vyrovnání, v početní nevýhodě a navíc proti dobře bránícímu soupeři to však měl těžké.

Tím spíše, když na 2:0 upravil po pěkné přihrávce Tůma.

Ve 38. minutě však byla po zákroku Vyšína ve vápně nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán hostů Čupalka a snížil na 1:2.

Více toho již první dějství nenabídlo a domácí tak odcházeli do kabin spokojenější.

Další dva góly uklidnily Stříbro

Úvod druhého poločasu byl nepříliš pohledný, oba celky jakoby se spokojily s dosavadním výsledkem a své tempo zvolnily, z čehož pramenila celá řada chyb.

Postupem času se však projevila početní převaha na straně Baníku, který vývoj už kontroloval.

V 70. minutě byl precizní přihrávkou vysunut Vejvoda a střelou na zadní tyč překonal Lišku potřetí.

Hřebíček do rakve Rapidu přidal pět minut poté Bůžek, který přehodil vyběhnuvšího gólmana plzeňského celku.

Zápas se poté jen dohrával a Stříbro tak bere tři body po výhře 4:1 nad Rapidem.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán domácích: Vůbec to nebylo jednoduché utkání. Rapid byl bojovný a do zápasu šel s velkým nasazením. Pak se ale nechal zbytečně oslabit. Nás místo aby to nakoplo, tak nám to spis uškodilo, ale nakonec jsme to zvládil a bereme tři body.

SK Rapid Plzeň
Dan Matějka, hráč hostí: Začali jsme celkem aktivně, přibrzdilo nás ale brzké a zbytečné vyloučení Jirky Šmída. Po celý zápas, byť o deseti, jsme byli domácím vcelku vyrovnaným soupeřem. Vyšší rozdíl ve skóre způsobily naše individuální chyby v bránění. Věřím, že zvýšenou bojovnost a nasazení dokážeme zopakovat a začneme zase sbírat body.

E. Hruška [-] - J. Korynta [-] , M. Bronec [-] , T. Bůžek [-] , R. Skopový [-] (82. J. Pospíchal [-] ) , T. Vejvoda [-] , R. Dyk [-] , D. Tůma [-] (76. O. Kertis [-] ) , R. Hřebík [-] (68. D. Čoka [-] ) , O. Pavlas [-] (58. P. Demjan [-] ) , M. Vyšín [-]

J. Liška [-] - M. Špicl [-] , D. Tarhaj [-] , J. Šmíd [-] , D. Matějka [-] (82. K. Veber [-] ) , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] (82. J. Havelka [-] ) , P. Filipčík [-] (77. J. Kadlec [-] ) , D. Kořenek [-] , J. Šindelář [-]

ŽK: 31. M. Bronec , 39. J. Korynta - 16. J. Šmíd , 43. D. Tarhaj , 68. J. Harmady . ČK: 21. J. Šmíd .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: Kulhánek Milan - HOMR Michal, RUDA Daniel.