Zbrojovka bere tři body

16

Domácí potvrdili roli favorita a proti nováčkovi berou tři body.

Domácí po půli vedli

Domácí již od prvních minut naplňovali roli favorita a tlačili se do zakončení. První gólová radost přišla již po dvanácti minutách, kdy Kroutil po Černínově průniku krásnou akci z pravé strany zakončil přihrávkou patičkou na volného Pachlopníka - 1:0. Domácí hráli v pohodě a bylo vidět, že si zápas užívají. Důsledkem dobrého rozpoložení byla gólová lahůdka Kroutila. Tomu přiletěl z levé strany centr, brněnský hráč neváhal a rovnou z voleje zakončil – 2:0. Ve 33. minutě zakombinovali Mach s Kroutilem, prvně jmenovaný se objevil sám před brankářem, ten však jeho lob konečky prstu vytěsnil mimo tři tyče. Snížit mohl Sodomka, ale branku nedal. Do šaten tak brněnští odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Domácí si vedení pohlídali

Druhá půle už byla o poznání klidnější, než ta první. Domácí dominovali a jejich tlak rezultoval ve třetí branku. Po akci na pravé straně se v 57. minutě do zakončení dostal Sedlák a nedal gólmanovi šanci – 3:0. Šanci na úpravu skóre pak měl ještě o tři minuty později Jurásek. Po faulu jednoho z hostí si postavil míč na přímý volný kop a jeho střela skončila na tyči.

Zbrojovka jede v dalším kole do Havlíčkova Brodu. Bystřice hostí Starou Říši.

SK Bystřice nad Pernštejnem
Oldřich Veselý (trenér): V první půli jsme se drželi plánu, když jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. Domácí však bylo velice produktivní. Škoda šance, kterou jsme před přestávkou zahodili. Herně jsme nepropadli.