Zbrojovka veze body z Polné

16

Hosté potvrdili roli favorita zaslouženě vezou tři body.

Hosté po půli vedli

Brňané, kteří letos venku doposud třikrát zvítězili a inkasovali jedinou branku, vykročili za čtvrtým venkovním triumfem už v prvním dějství. Nejprve zahrozil hlavou Kroutil. Ve 34. minutě po zablokované střele domácích vyrazili do brejku a vybojovali standardku. Té se ujal Pachlopník, jehož centr si našel ve vápně důrazný kapitán Dominik Blažík a s míčem téměř vběhl do brány - 0:1. Poté měl šanci Kroutil, ale trefil břevno. Na druhé straně mohl srovnat Bajer, ale bránu těsně minul.

Hosté si vedení pohlídali

Ve druhém dějství měli Brňané řadu šancí na pojištění výsledku, zadařilo se v 54. minutě. Po Kroutilově zablokované střele se ve vápně opřel do odraženého míče Fabián Matula a nedal gólmanovi šanci - 0:2. Po druhém nejlepším střelci Zbrojovky pak promluvil i ten první. Dvacet minut před koncem centroval do vápna Filip Holman a Martin Sedlák svým sedmým letošním gólem dal výsledku definitivní podobu.

Polná jede v dalším kole do Staré Říše. Zbrojovka hraje doma se Ždírcem.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Kdybychom takhle hráli každé kolo, tak máme více bodů. Sice jsme prohráli, ale náš přístup byl v pořádku. Hosté využili širší kádr a ve druhé půli už jsme jim kondičně nestačili.

L. Konrád [-] - J. Holub [-] , Š. Rod [-] (60. Z. Smutný [-] ) , J. Klíma [-] , D. Voráč [-] , M. Šimek [-] , J. Bajer [-] , J. Urbánek [-] , V. Haala [-] , M. Pecina [-] , M. Šerý [-]