Zbrojovka doma prohrála

19

Lanžhot na začátku sezóny válí. Tentokrát vyhrál na hřišti Zbrojovky.

V první půli branka nepadla

Úvod byl velmi opatrný. Jako první zahrozili ve 13. minutě domácí po standardní situaci. Jurásek však Klimeše nepřekonal. Největší šanci úvodního dějství tak měl domácí Mach. V nastavení se však marně natahoval po míči prodlouženém na zadní tyč a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Hosté po pauze rozhodli

Úvod druhé půle se naopak více vydařil hráčům Lanžhota. V 52. minutě Královič orazítkoval břevno domácí branky. Poté zahrozil po povedené souhře domácích střídající Holman, jehož prudkou ránu Klimeš s námahou vyrazil. V 56. minutě aktivní Královič dostal pas za obranu, v souboji před vápnem si poradil i s brankářem Markem a mohl tak zakončovat do prázdné brány – 0:1. Poté se hra srovnala a domácí srovnali díky Sedlákovi po pokutovém kopu, který k němu vyrazil Klimeš - 1:1. V 77. minutě s trochou štěstí hlavičkoval za Markova záda Dovhanyuk – 1:2. Brňané se pokoušeli o další odpověď, čímž ale odkrývali prostory na vlastní polovině a přišel trest. V 85. minutě si po jednom z brejků smolně srazil míč do vlastní brány Blažík - 1:3.

Zbrojovka jede v dalším kole do Humpolce. Lanžhot hostí Starou Říši.