14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice rozhodly po půli

55. P. Langer , 64. J. Košárek (vl.) , 77. K. Krečmer - 90. J. Richter
6

Po bezbrankovém poločase, daly Bolatice o půli tři branky. Heraltice už jen snížily v poslední minutě.

Favorizované Bolatice měly v prvním poločase výrazně navrch. Hned na začátku zakroutil Sebrala roh na Šamárka, jehož hlavičku odvrátil z prázdné kasy hostující stoper Vladimír Valchař. Poté několikrát zazlobil Šamárek, jenže po precizních pasech Petra Langera a Sebrala ukázal, že si v sobotním odpoledni nenazul střelecké kopačky. Ve zbytku úvodního dějství se dost zapotil velkoheraltický gólman Klein, když nejprve zlikvidoval příležitost Šuly, aby ho následně ani nadvakrát nepřekonal smolař Šamárek. V hostujícím dresu se osmělovali Adam Rolný se Šimonem, ale mladý brankář Breuer vůbec nemusel zasahovat. Ve druhém dějství měl mnohem více práce, protože krátce po výměně stran zneškodnil pokusy Adama Rolného a Fojtíka. Bolatice reagovaly výpadem Šefčíka a nepřesnou hlavičkou Sebraly. Rovnovážný stav vydržel pouze do 55. minuty. Sebrala rychle hodil aut na Petra Langera, který se šikovně otočil s míčem a otřel svou ránu o tyčku – 1:0. V 64. minutě potvrdil báječnou kopací techniku Sebrala, když svůj roh nasměroval přímo do hostující klece a Košárek už stačil balon jen tečovat do vlastní sítě – 2:0. Okamžitou odpověď měl na noze Adam Rolný, ale po ideálním pase Fojtíka selhal. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem hosté potřetí inkasovali. Sebrala narýsoval skvostnou kolmici  na Krečmera a ten zachoval ledový klid – 3:0. Velké Heraltice však nepadly úplně do kolen. Adam Rolný bohužel pohladil pouze boční síťku a Fojtík zatřásl břevnem. V poslední minutě opět neuspěl Adam Rolný, jenže dobíhající Richter vše napravil, čímž Breuera připravil o čisté konto.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Vypadalo to spíše jako přátelák, protože už o nic nešlo. Velké Heraltice braly sestup jako hotovou věc, takže nás pustily do spousty šancí. V obrovském horku jsme měli větší chuť hrát, když jsme klidně mohli vstřelit deset gólů. V prvním poločase jsme se ještě střelecky trápili, ale po přestávce už nám to tam spadlo. Pouze mě mrzí, že jsme neudrželi čisté konto, které by si mladý Breuer zasloužil.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: Typické bezstarostné závěrečné utkání přineslo řadu pěkných akcí, zajímavých momentů a plejádu šancí na obou stranách, když o výsledku paradoxně rozhodla druhá půle, kdy domácí dali góly z ničeho a my jsme neproměnili nemožné. V prvním poločase naopak pálily tutovky hlavně Bolatice.“