24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

V zápase se zrodila remíza

11

Vřesina šla do vedení na začátku druhé půle Reakce hostí byla okamžitá.

Bolatice odcestovaly do ostravské Vřesiny ve velmi prořídlé sestavě, která ještě oslabila po předčasném střídání Sebraly. Hosté si však z toho velkou hlavu nedělali, když v prvním poločase pevně třímali dirigentkou taktovku. Hned ve 4. minutě zakroutil Sebrala svůj trestňák na Kotíka, který sice rozvlnil síť, jenže praporek asistenta rozhodčího signalizoval ofsajd. O chvíli později si Petr Langer vyměnil míč se Sebralou a pohotovým volejem olízl tyčku. Ještě větší příležitost poté zahodil jeho týmový kolega Monsberger, protože po ideálním pasu Obrusníka pálil zbrkle nad břevno. V domácích řadách na sebe často upozorňoval Antonín Hruzík, ale gólman Kramář působil velmi spolehlivým dojmem. O čisté konto ho připravil až Tomáš Hruzík, když se předtím dostal balon smolně přes Hartoše se Ševčíkem – 1:0. Bolatice ovšem neskládaly zbraně, což potvrdila 57. minuta. Boček odcentroval od postranní lajny, do vzduchu se pověsil Petr Langer a učebnicovým koníčkem upravil na 1:1. Ve zbytku utkání sice Vřesina sahala po vítězství, jenže Kramář potvrdil své kvality.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Snad nás tato ztráta nebude mrzet v konečném účtování. Chtěli jsme navázat na výkon proti Jakubčovicím, ale moc nám to nešlo, neuměli jsme si přihrát, byli jsme nepřesní. Sice jsme se ujali vedení, ale soupeř hned vyrovnal ze standardní situace. Pak už jsme jen bušili do zavřených vrat a soupeř to odbránil. Remíza je ztráta, ale za dnešní výkon jsme si vyhrát nezasloužili.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Do Vřesiny jsme vyrazili bez spousty hráčů, když jsme měli problém dát dohromady základní sestavu. Citelně nám scházela hlavně rychlost útočníka Šamárka. Přesto jsme si v prvním poločase vytvořili tři tutovky. Jsem přesvědčený o tom, že kdybychom vedli, tak zvítězíme, protože obrana Vřesiny byla velmi špatná. Pak jsme bohužel museli střídat Sebralu a přestala nám fungovat středová řada. Po přestávce nás podržel gólman Kramář.