22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov těsně vyhrál

23. A. Korbel , 25. D. Moša - 60. J. Žurek
10

Chlebičov vedl po půli o dvě branky. Lazce jedním gólem korigovaly ve druhé půli.

Fotbalisté Chlebičova dokázali navázat na středeční výhru s Vřesinou, když získali tři body i proti Mokrým Lazcům. O první rozruch se postaral Radek, který po centru Moši prozkoušel gólmana Kovalíka. Na opačné straně kopal Balda roh a volej Lebedy s obtížemi zkrotil brankář Josefus. Ve 22. minutě se zastřeloval Korbel, aby o pár vteřin později pálil ostrými náboji. Metelka poslal míč na pravé křídlo, odkud perfektně odcentroval Radek a Korbel stál ve správný moment na správném místě, když balon šikovně usměrnil za záda bezmocného Kovalíka – 1:0. Hosté se ještě ani nestačili vzpamatovat z úvodního direktu a hned inkasovali podruhé. Kužel vyslal kupředu Radka, který nesobecky nabil Mošovi a ten zachoval chladnou hlavu – 2:0. Poté převedl krásnou individuální akci Korbel, ale Kovalík si tentokrát poradil. Rána Metelky pro změnu směřovala vedle, což platilo rovněž o jedovce mokrolazeckého Kostky. Nástup do druhé půle patřil hostům. Chlebičov nejprve přežil příležitost Baldy, který po asistenci Žurka zamířil kousek nad břevno. Drama se tedy rýsovalo až od 60. minuty. Po standardní situaci Wojnara míč doplachtil k volnému Žurkovi a ten pohotově snížil na 2:1. Domácí si však body nenechali uniknout. Ze soustavné převahy ale vytěžili pouze nepřesný halfvolej Radka, neškodnou hlavičku Moši a neproměněný sólový nájezd Tkadlečka, takže jim muselo stačit nejtěsnější vítězství.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „První poločas byl z naší strany velmi kvalitní. Dá se říct, že jsme nedělali velké chyby a naprosto zaslouženě jsme vedli dvougólovým rozdílem. Klidně jsme mohli vstřelit více branek, což se nám mohlo po přestávce vymstít, protože soupeř dokázal snížit. My jsme už ve druhé půli nebyli tolik aktivní, ale Mokré Lazce jsme nepustili do vážnější šance.“

FK Sokol Mokré Lazce
David Kostka, hráč Mokrých Lazců: „Začátek zápasu byl docela vyrovnaný, ale pak jsme bohužel prospali druhou část prvního poločasu, kdy jsme dostali dva góly. Po přestávce se nám sice povedlo snížit, ale potom už jsme se k ničemu pořádnému nepropracovali. Při troše štěstí jsme mohli bodovat. Opět nám scházelo hodně hráčů. Momentálně nás trápí velká marodka.“

C. Josefus [-] - M. Starý [-] , F. Linda [-] , M. Došla [-] , J. Majewski [-] - J. Radek [-] , D. Matyášek [-] (65. M. Dzierža [-] ) , F. Metelka [-] , L. Kužel [-] (82. T. Štefka [-] ) , D. Moša [-] (74. J. Tkadleček [-] ) - A. Korbel [-]

R. Kovalík [-] - D. Kostka [-] , J. Žurek [-] (78. K. Lomozník [-] ) , F. Balda [-] , Z. Říman [-] , D. Exner [-] (74. F. Mička [-] ) , D. Lebeda [-] , M. Němčík [-] , P. Wojnar [-] , J. Garba [-] , M. Lukáš [-]

ŽK: 59. M. Starý , 89. A. Korbel - 58. J. Garba .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: KARAS Michal - FARNIK Lukáš, LOBODINSKÝ Jakub.