21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Jakubčovice rozhodly v první půli

12. D. Chovanec (p.) , 25. P. Šťastný , 37. R. Šaran , 42. R. Šaran , 68. D. Vavroš (p.) - 48. M. Jamnický , 56. P. Turanský (p.)
11

Jakubčovice daly v prvním poločase čtyři góly a bylo po zápase.

Darkovičky vyrazily do Jakubčovic nad Odrou bez čtyř členů základní sestavy včetně ženáče Strachoty a hlavně v první půli hrály na trávníku druhé housle. Hostům se navíc nelíbily výroky rozhodčího Kreta, který již ve 12. minutě nařídil poměrně přísnou penaltu a Chovanec pokutovým kopem nepohrdl – 1:0. Bodové naděje Darkoviček se během následné půlhodinky zhroutily jako domeček z karet. Domácí praktikovali svou typickou křídelní hru, která jim vynášela ovoce. Ve 25. minutě se střelecky prosadil Šťastný (2:0), aby stále ještě před přestávkou dvakrát zaúřadoval Šaran (4:0). Hosté ovšem neskládali zbraně. Hned zkraje druhého poločasu vyslal Bajger kupředu rychlonohého Jamnického a ten nádherně vymetl šibenici – 4:1. O chvíli později byl ve vápně sražen Kremzer a Turanský penalty proměňuje se železnou pravidelností – 4:2. Drama se ale nekonalo, protože v 68. minutě se po obranném zákroku Kempného pískala další pentle a ani Vavroš nezaváhal – 5:2. Jakubčovice ve zbytku utkání dominovaly, jenže gólmana Preisnera už nepřekonaly. Přesto se v tabulce přiblížily druhému Fulneku.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: První poločas jsme odehráli tak jak jsme si asi všichni představovali (i fanoušci z řad hráčů florbalovych mistrů z Vítkovic, kteří vytvořili na zápase výbornou atmosféru) a od většího debaklu zachránil hosty gólman který chytil další čtyři tutovky. Druhý poločas hosté ze dvou střel dali dvě branky ale pak jsme zase pokračovali podle plánu a zápas v klidu dohráli.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Na zápase jsem sice nebyl osobně přítomen, ale kluci mi říkali, že Jakubčovice vyhrály zaslouženě. Do utkání bohužel nezasáhla čtveřice hráčů, která šla na svatbu Dankovi Strachotovi. Trošku mě mrzí, že jsme dostali první gól po velmi přísné penaltě. Jakubčovice tohle nemají zapotřebí, protože mají výborné mužstvo. Bohužel jsme si nepohlídali náběhy obránců do křídel a následné centry do šestnáctky.“

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] (81. A. Pavelka [-] ) , R. Šaran [-] (67. D. Staff [-] ) , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , T. Murin [-] (77. J. Petr [-] ) , P. Šťastný [-] (60. D. Solanský [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , Z. Sommer [-]

T. Preisner [-] - L. Moravec [-] (81. A. Kuřidém [-] ) , T. Kabich [-] , M. Gai [-] , M. Jamnický [-] (77. M. Hopkins [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (64. M. Gai [-] ) , R. Kempný [-] (85. J. Kaniok [-] ) , M. Bajger [-] , R. Wicker [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 52. P. Šťastný - 12. M. Bajger , 21. P. Turanský .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: KRET Martin - KALOČ Radim, ČÁSTEČKA Michal.