17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři si bod rozdělili

12

Štěpánkovice srovnaly v poslední minutě.

Ludgeřovice si ve Štěpánkovicích nechaly vítězství protéct doslova mezi prsty. O první zajímavý moment se postaral domácí David Benek, který z trestňáku prověřil gólmana Hájka. Vedoucí trefu utkání tak měli na svědomí hosté, když Vojtek načechral roh přímo na hlavu Kolenka a ten většinou bývá ve vzduchu neomylný – 0:1. Štěpánkovice působily hodně otřeseným dojmem, takže Ludgeřovice mohly přispěchat s pojistkou. Přímý kop Vojtka se ovšem nevešel mezi tři tyče a následně neuspěl ani Polášek. O slovo se tedy přihlásili domácí fotbalisté. Po rohu Dluhoše prudce hlavičkoval Grigarčík a málem protrhl síť – 1:1. Ještě do přestávky však šikovně zakombinovali Vojtek s Nagym a Zbořil překvapil brankáře Lukovicse – 1:2. Ve druhém dějství Štěpánkovice samozřejmě zvýšily obrátky. Nejprve vycenili zuby Grigarčík s Večerkem. O chvíli později se zjevili v dobrých šancích Schwalbe a Lukovics, ale spolehlivý Hájek jim vystavil stopku. Hosté mohli definitivně zlomit zápas ve svůj prospěch v 77. minutě, když si Mudroch narazil balon se Zbořilem, jenže pálil kousek vedle. Pěntka vzápětí po centru Bělana trefil pouze svého spoluhráče Poláška. Ludgeřovice to mrzelo dvojnásob v 90. minutě, protože po laciné ztrátě Lischky uviděl Večerek ve vápně Schwalbeho, který přesnou hlavičkou zařídil dělbu bodů – 2:2. V nastaveném čase ještě štěpánkovický Večerek těsně minul šibenici.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Na domácím stadionu bychom měli vyhrát, takže jsem samozřejmě zklamaný, ale zároveň bod beru, protože jsme vyrovnali až v poslední minutě. V prvním poločase byly Ludgeřovice jasně lepší, když trestaly chyby v naší defenzivě. Po přestávce jsme se trošku zlepšili, i když také hosté si vytvořili dobré šance. Zaplaťpánbůh, že jsme alespoň remizovali.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „O výhru jsme se samozřejmě připravili sami, ale zároveň si musím postěžovat na rozhodčí. Většinou to nedělám, ale tentokrát nás prostě sudí po přestávce k ničemu nepustili. Pískali každý kontakt, otáčeli auty apod. Někdy si říkám, jestli tohle mám ve svém věku ještě zapotřebí. Jinak v prvním poločase jsme hráli výborně. Mrzí nás to, ale zároveň se ukázalo, proč jsou Štěpánkovice na domácím hřišti tak úspěšné.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] , A. Bartusek [-] (90. M. Kancner [-] ) , J. Dluhoš [-] (46. J. Tomíček [-] ) , M. Večerek [-] , D. Benek [-] (69. R. Heider [-] ) , J. Machala [-] (46. A. Schwalbe [-] ) , P. Grygarčík [-] , D. Mosler [-] , L. Jurček [-]

T. Hájek [-] - D. Zbořil [-] (86. D. Hurina [-] ) , M. Pěntka [-] (81. D. Lischka [-] ) , V. Polášek [-] , J. Mudroch [-] , M. Vojtek [-] , D. Martiník [-] (70. R. Bělan [-] ) , M. Postředník [-] , J. Němec [-] , J. Kolenko [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 30. D. Benek - 61. J. Kolenko , 64. J. Mudroch , 71. M. Pěntka , 72. D. Nagy , 79. M. Vojtek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: SEIDLER René - KYSELÝ Jiří, POBOŘIL Radek.