17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Fulnek těsně vyhrál

13

Vše podstatné se stalo už v prvním poločase. Domácí šli do dvoubrankového trháku. Hosté těsně před pauzou snížili.

Fotbalisté Fulneku se po víkendu přiblížili vedoucím Kobeřicím na pouhé tři body, když na domácím pažitu udolali houževnaté Mokré Lazce. Hosté nastoupili v dost polepené sestavě, takže horký postupový aspirant měl herně navrch. Do první tutové šance se Fulnek probil po hrubce Košňovského. Maléř s Ďuricou se řítili úplně sami na gólmana Kovalíka, ale nadějné přečíslení totálně pokazili. Ve 22. minutě už nezaváhali, když dostal Ďurica možnost pokutového kopu a z penaltového puntíku suverénně otevřel skóre – 1:0. O chvíli později musely Mokré Lazce nahánět dvoubrankové manko. Kovalík bohužel zaspal při jednom z rohů a Černín nemilosrdně rozvlnil síť – 2:0. Hosté ovšem nechtěli prodat kůži lacino. Střelecké pokusy Pavla Galvase anebo Lukáše ještě velké škody nenapáchaly, ale minutu před přestávkou se Mokré Lazce vrátily zpět do zápasu. Wojnar rozehrál roh nakrátko na Lukáše, jehož prudký centr propadl ke Košnovskému a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Ve druhém dějství byli domácí stále dominantní na míči, jenže potřebná pojistka stále nepřicházela. Hosté tedy pořád živili naději na remízu, kterou jim mohl přinést nedovolený zákrok na Lukáše, ale penalta se v tomto případě nepískala.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča - asistent trenéra: “Kdybychom proměnili v prvních patnácti minutách všechny šance tak si troufám říct že by bylo po zápase. Tak jsme museli být koncentrování a držet výsledek po celý zápas. Vše důležité se odehrálo hlavně v prvním poločase kdy jsme šli do jednobrankového vedení. Druhý poločas už moc šancí přidat branku nepřinesl. Zápas jsme zvládli, tři body bereme a za to patří klukům pochvala”

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, kapitán Mokrých Lazců: „Do Fulneku jsme vyrazili bez několika opor. Já, gólman Kovalík a také Líbař jsme navíc nastoupili se sebezapřením. Na lavičce jsme měli pouze jednoho náhradníka, a to se pak hraje těžce. Na druhou stranu jsme to domácím dost znepříjemnili. Domácí byli samozřejmě mnohem silnější na míči, ale při troše štěstí jsme klidně mohli remizovat.“

M. Rozsypal [-] - D. Mrkvica [-] , O. Klevar [-] , J. Štefek [-] (62. M. Kovář [-] ) , R. Krása [-] - J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , L. Vašina [-] (90. P. Jurča [-] ) , M. Zagol [-] - P. Ďurica [-] (81. J. Šesták [-] ) , L. Maléř [-]

R. Kovalík [-] - D. Kostka [-] , F. Balda [-] , P. Galvas [-] , Z. Říman [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (83. K. Lomozník [-] ) , D. Lebeda [-] , M. Lukáš [-]

ŽK: 90. L. Maléř .
Počet diváků: 224. Rozhodčí: VIŠČOR Michael - JURAJDA David, FRYČ Lukáš.