15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Vřesina přetlačila Ludgeřovice

13

Vřesina o své těsné výhře rozhodla pět minut před koncem.

Ve Vřesině proběhla důležitá záchranářská bitva, v níž se štěstěna přiklonila na stranu domácího týmu. Ludgeřovice přitom zpočátku tahaly za delší konec provazu. Náladu jim vydatně vylepšila 13. minuta. Obětavý Bělan vybojoval míč pro Pěntku, který oslovil nádhernou kolmicí Zbořila a novic v hostujícím dresu lišácky přehodil gólmana Matulu – 0:1. V dalších fázích prvního poločasu na sebe často upozorňovala i druhá ludgeřovická posila. Polášek zapůjčený z Petřkovic si opakovaně počíhal na přetažený centr Vojtka, ale Matula čaroval. Vřesina hlasitě promluvila až krátce před přestávkou, kdy Majkut předvedl precizní trestňák z hranice šestnáctky – 1:1. Hosté litovali i zpackané příležitosti Pěntky, který po akci Postředníka hlavičkoval těsně vedle. V závěrečné půlhodince už získávali půdu pod nohama domácí borci. Jejich soustavný nápor nakonec sklidil ovoce. Pět minut před finálním hvizdem se zjevil ve výhodné pozici Uhlík a odšpuntoval radost ostravského mužstva – 2:1. Ludgeřovice tak společně s Velkými Heralticemi uzavírají tabulku.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Úvodních třicet minut jsme hráli velmi dobře, když jsme se zaslouženě dostali do vedení a pak jsme tam měli ještě několik nadějných situací. Pak byla velká škoda, že jsme před přestávkou inkasovali ze standardky. Ve druhé půli už soupeř vyhrával osobní souboje a sbíral odražené balony, takže jsme nakonec přišli alespoň o remízu. Jsme docela naštvaní.“