39. R. Chmátal , 49. M. Vonka , 51. J. Meškan - 40. R. Kubo , 63. E. Vohák , 86. P. Fryš
28

V zápase 18. kola Okresního přeboru změřila Stará Hlína síly s Novosedly nad Nežárkou. Domácí se těsně před koncem poločasu ujali vedení, hostům se podařilo před přestávkou snížit. Ve druhém poločase také padaly branky, ale utkání vítěze nepoznalo.

Po poločase se šlo do kabin na nerozhodného stavu

Od začátku se hrál fotbal hodně dobré kvality. Hosté mohli už v 5. minutě jít do vedení, kdy šel sám na bránu Voldřich. Jeho střelu ale stačil domácí brankář Rychlý vyrazit. Novosedly se snažili zbytečně všechy míče hrát horem, ale domácí hráči kteří měli výškovou převahu je v pohodě sbírali. Hosté málo využívali novou posilu Mazance na kraji zálohy. Další velkou příležitost měl Kubo ale brankář ji zneškodnil. Soupeř lépe kombinoval a měl více míč na svých kopačkách, bohužel pro ně se mu asi šest minut před konce podařilo vstřelit vedoucí gól, když se trefil Radek Chmátal. Hosté ale hned v zápětí snížili, kdy po prodloužení hlavou Fryšem srovnal na 1:1 Radek Kubo. Poločas tak skončil remízou.

Oba týmy nakonec berou bod

Hned na začátku druhého poločasu šel opět Voldřich sám na brankáře, ten ale jeho střelu opět vyrazil. Bohužel pak přišla osudová 49. minuta. To pomezní rozhodčí, ačkoli byl minimálně deset metrů od zadní čáry uznal branku, která překvapila všechny přítomné. Náš hráč je zřejmě kouzelnik když dovede čelem k naší bráně vykopnout míč z brány na roh. Autorem branky je Mojmír Vonka. Tento moment nás hodně srazil na kolena a než jsme se stačili rozkoukat, soupeř nám stačili dát další gol Janem Meškanem. V tuhle chvíli to s hosty vypadalo hodně špatně. Ale kapitán Vohák zavelel k útoku. Najednou soupeř nevěděl kam dřív a stačil pouze odkopávat. Nám se podařilo nejlepším hráčem na hřišti Evženem Vohákem snížit na 3:2. Ale čas rychle ubíhal a nám se nedařilo vstřelit vyrovnávací gol. To nám ještě soupeř dopřál početní převahu, kdy se autor třetí branky Meškan zbytečně nechal vyloučit. Chvíli před koncem jsme se ale dočkali kdy srovnal Petr Fryš. Myslím si, že za větší množství vypracovaných šancí jsme si minimálně jeden bod zasloužili.

Autor: Václav Kroupa

Počet diváků: 82. Rozhodčí: JANÍČEK Marek - KOŘÍNEK Luboš, KOUDELKA Jiří.