26.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Zruč nestačila na Rapid

17. D. Matějka , 31. D. Matějka , 85. J. Harmady - 16. V. Tobrman (p.)
23

Papírovým favoritem byli hosté, Rapid však potvrdil, že na domácí půdě je velmi silný a zvítězil..

Do vedení šli hosté

Plzeňský Rapid přivítal na Lopatárně soupeře ze Zruče. Panovaly vysoké teploty a ne úplně ideální fotbalové počasí se na obou týmech promítlo.

Zruč se ujala vedení v 16. minutě, kdy sudí Bogdan odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavi Tobrman a bezpečně proměnil.

Hned minutu poté bylo ale srovnáno. Po rohovém kopu skóroval hlavou Matějka a gólman Zach se mohl jen ohlédnout.

Domácí dokonali obrat ve 31. minutě znovu po rohovém kopu a opět to byl Matějka.

Oba týmy nastřelily ve zbylých minutách tyč, gól však již nepadl. Po pětačtyřiceti minutách byl stav zápasu 2:1 pro Rapid.

Pojistku přidal Harmady

Do druhého poločasu Zruč prostřídala hned dva hráče, do hry se tak dostali nebezpeční Róth s Knakalem a bylo jasné, že Rapidu bude ještě pořádně horko.

Balón drželi na kopačkách hosté, ale vyrovnávací branka z toho nevzešla.

Na druhé straně upadl po brejkové situaci ve vápně Thanh Tung a k překvapení všech penalta nařízena nebyla.

V posledních minutách utkání si však domácí vedení pojistili, když se k přímému kopu postavil Harmady a nádhernou ranou do šibenice nedal Zachovi šanci.

Závěrečný tlak Zruče již branku nepřinesl, ačkoliv po střele Knakala zvonila za Bekem tyč. Stav zůstal již nezměněn a domácí tak slaví cenné vítězství.

SK Rapid Plzeň
Dan Matějka, hráč domácích: Byl to zvláštní a ospalý výkon, nemohli jsme se vůbec dostat do zápasu, teplo a nepříznivá BIOpředpověď tomu asi nepřidala. Neřekl bych, že jsme byli lepším týmem, ale jednoduše se k nám doma konečně přiklonilo trochu štěstí a využili jsme naše šance. Vítězství nad Zručí, která hraje na jaře ve velké formě, si moc vážíme.

TJ Zruč
Ferenc Róth, hráč hostí: Chtěli jsme proti Rapidu bodovat, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř bojoval, my začali dobře, ale bohužel jsme inkasovali laciné branky a prohráli jsme.

P. Beke [-] - T. Keckstein [-] , D. Tarhaj [-] , J. Buček [-] , J. Šindelář [-] , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] (73. P. Filipčík [-] ) , R. Klekner [-] (89. D. Tauš [-] ) , T. Do [-] , L. Hajšman [-] , D. Matějka [-] (87. T. Davídek [-] )