24.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

19. P. Dedič (p.) , 77. J. Beneš , 90. M. Diviš - 29. O. Blažek (p.)
13

Červená karta, dvě smolné teče. Včelnice si vybrala všechnu smůlu. Dačice naopak našly štěstí, které jim vystřelilo tři body

Hosté byli lepší, ale mnoho šancí jsme neviděli

Novou Včelnici provází v této sezóně hodně výkyvné výsledky a výkony, proto je zajímavé sledovat v jaké formě nastoupí v aktuálním duelu. Dačice se musí prát v každém utkání hlavn se s sebou. Tým se setkává s paradoxem jelikož pokud se podaří podat velmi kvalitní výkon, nepřicházejí branky a naopak. První poločas byla lepším týmem na hřišti Včelnice, jenže tomu chyběli šance a to z obou stran. Poločas to byl bojovný, ale branky jsme viděli pouze z pokutových kopů. Nejprve šli do vedení domácí hráči zásluhou branky Pavla Dědiče a o deset minut později kopali pokutový kop hosté. K míči se postavil Ondřej Blažek a srovnal na 1:1. Největší šance obou týmů tak byli využité, ale to bylo z prvního dějství vše

Červená karta a dvě smolné teče

Druhý poločas pokračoval ve stejném tepmpu jako první. Bojovnost týmům se nedá upřít, ale v defenzivní části se dnes dařilo na výbornou. Projít jednou nebo druhou obranou se zdálo pomalu jako nadlidský výkon. Pomalu, ale jistě se schylovalo k remíze, ale přišla situace, která ovlivnila poslední minuty utkání. V 67.minutě uviděl druhou žlutou kartu hostující Marek Petráš a Dačice dostaly výhodu jednoho hráče navíc. Svou výhodu dokázaly využít a to i s dostatkem štěstí, které týmu v některých zápasech scházelo. Nejprve v 77.minutě Jan Beneš křižnou přihrávkou hledal spoluhráče, ale míč se odrazem dostal do branky 2:1. A v samotném závěru tedy v 90.minutě přišel další smolný moment pro hosty, kdy další stečovaný míč z nohy Miroslava Diviše skončil v brance 1:3. Domácí tak dnes vyhráli za tři body i díky velké míře štěstí, které ovšem k takovým zápasům patří. Nová Včelnice utrpěla krutou porážku, jelikož její dnešní výkon byl minimálně na jeden bod, ale vyloučení jednoho hráče a následně dvě smolné teče znamenali prohru.

FK Dačice
Jan Beneš - hráč, trenér: Utkání dnes moc šancí nenabídlo, Včelnice měla více ze hry, ale první branky padli na obou stranách z pokutových kopů. Zápas ovlivnila červená karta, díky které jsme byli více na míči a soupeř měl hodně smůly, jelikož při našich dvou brankách nám pomohla teč soupeře. Musím uznat, že mi je soupeře trochu líto, jelikož dnešní utkání mohlo skončit spravedlivou remízou, ale nakonec nám šlo štěstí naproti, což nám v některých utkáních scházelo.