16.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Zavidovu to na počtvrté vyšlo

9

V neděli odpoledne se na hřiště Zavidova přijel podívat SK Braškov. Po vyrovnaném začátku utkání šli domácí do dovugólového vedení, které se jim ještě povedlo navýšit a udržet až do konce zápasu, čimž si po třech prohrách připisuje FC 05 Zavidov první jarní výhru.

Začátek poločasu byl vyrovnaný, pak šel Zavidov do vedení

Hned od úvodu byli lepší domácí, kteří se dostali do první šance ve 3. minutě, kdy se Hanychova střela kutálela po brankové čáře avšak hostující obránce odkopl míč do bezpečí. Poté bylo spoustu nepřesností v kombinaci domácích. Ve 26. minutě ale D. Štiller posadil rohový kop přímo na hlavu Hanycha, který mířil přesně pod břevno. Za několik minut bylo ještě veseleji, po brejku centroval Krejčí opět na Hanycha, který se ani tentokrát nemýlil a upravil skóre zápasu na 2:0. Tři minuty před poločasem utekl rychlonohý Korčák a střelou podél brankáře po přímočaré kombinaci zvýšil na 3:0.

Hostům se podařilo snížit, ale Zavidov se nezastavil

Domácí ovládali hru, avšak v 51. došlo k nedorozumění mezi V. Benešem a A. Krausem, čehož využil hostující Jaroš a snížil. Netrvalo ale dlouho a domácí získali tříbrankové vedení zpět. D. Štiller z přímého kopu po signálu našel Korčáka, který levačkou krásně zavěsil. Hra se následně vyrovnala. V závěru se domácí dostali do několika brejků, když Korčák či Žďánský s Dvořákem šli od půli úplně sami na brankáře, avšak jejich střely skončily mimo branku.

FC 05 Zavidov
Aleš Kraus, brankář: „Poprvé na jaře jsme se představili doma a chtěli jsme konečně bodovat za 3 body. V naší hře byla spousta nepřesností, o zahozených šancích ani nebudu mluvit. Měli jsme štěstí že i tak jsme dali 4 branky. Někdy nás to může mrzet. Škoda hloupého gólu, zase jsme zbytečně přišli o čisté konto, ale jedeme dál.“

SK Braškov
Daniel Mička, trenér: „Musím říct, že domácí vyhráli zaslouženě. Zavidov je důraznější, organizačně výborný mančaft, současné době snad nejlepší v B třídě. Prvních 20 minut zápasu bylo myslím si vyrovnaných, pak jsme naším nedůrazem inkasovali.“

A. Kraus [-] - P. Šíma [-] (69. M. Dvořák [-] ) , V. Beneš [-] , M. Havel [-] (89. M. Skoupý [-] ) , D. Štiller [-] (76. P. Vitner [-] ) , J. Knor [-] , J. Hanych [-] , M. Krejčí [-] (63. D. Žďánský [-] ) , L. Kapoun [-] , J. Hvězda [-] , T. Korčák [-]